İstanbul
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  33.00
 • EURO
  35.95
 • ALTIN
  2545.0
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66554.13$

Zara'dan Filistin'e gönderme olduğu iddia edilen fotoğraflarla ilgili açıklama

Zara'dan Filistin'e gönderme olduğu iddia edilen fotoğraflarla ilgili açıklama
İspanyol moda markası Zara, yeni kampanyasının fotoğraf çekimlerinde Filistin'e gönderme yaptığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Zara'nın Zara Atelier adı verdiği kampanyasında kullandığı Filistin göndermesi olarak yorumlanması nedeniyle ünlü marka tepkilerin odağı oldu. Eleştirilerin ardından fotoğrafları sosyal medya hesabından kaldıran markadan açıklama geldi.

Açıklamada şöyle denildi: 

“Bir sanatçının stüdyosunda bulunan yarım kalan heykellerin bir dizi görselinin bir parçasını oluşturan görsel, bazı müşterilerimizden olumsuz geri dönüşler aldığından, bu görseli kaldırmaya karar verdik. Niyetimiz kesinlikle bu olmadığından yanlış anlaşılma için özür dileriz.
“Zara, birçok coğrafya ve kültürden gelen, çok çeşitli sosyal, kültürel ifadelere veya inançlara sahip müşterileri ve çalışanları olan küresel bir markadır. Zara’nın hepsine derin bir saygısı bulunur. Hiçbir kasıt bulunmadan oluşan bu yanlış anlamalardan dolayı herkesten özür dileriz. Tüm paydaşlarımızı dinlemeye ve marka olarak gelişmek için sürekli çalışmaya kararlıyız."

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!