İstanbul
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  33.04
 • EURO
  36.01
 • ALTIN
  2546.7
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66541.29$

Yahudiler ABD'de Kongre binasını bastı! "Gazze kuşatmasına son"


Yahudiler ABD'de Kongre binasını bastı! "Gazze kuşatmasına son"
ABD’de Kongre binasında Filistin için oturma eylemi düzenleyen Yahudiler, “Şimdi ateşkes” sloganları attı.İsrail’in Gazze’deki 471 kişinin ölümüne sebep olan hastane saldırısının ardından dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor.

ABD’nin başkenti Washington DC’de, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki olarak “ateşkes” talebiyle protesto düzenlendi. Önce Capitol Binası yakınlarında toplanan göstericiler İsrail’in Filistin saldırılarını protesto etti.

Göstericiler “Gazze kuşatmasına son”, “Siyonizm=Faşizim”, “Amerikalı Yahudiler Gazze’de şimdi ateşkes diyor” yazılı pankartlar taşıdı.

Birçok savaş karşıtı Yahudi grubun da katıldığı eylemde göstericilerin bir kısmı, daha sonra Kongre binasına girerek oturma eylemi yaptı.

“Barış için Yahudi Sesi” adlı organizasyonun sosyal medya platformundan paylaşılan Kongre içindeki anlara dair görüntülerde, göstericilerin alkışlarla “Şimdi ateşkes” sloganları attığı duyuldu.

Paylaşımda, “Yüzlerce Amerikalı Yahudi Kongre’de oturma eylemi düzenliyor ve Gazze’de ateşkes çağrısı yapana kadar Kongre’den ayrılmayacağız. Binlerce ABD Yahudisi dışarıda protesto ederken, aralarında iki düzine hahamın da bulunduğu 350’den fazla kişi içeride dua ederek direniş gösteriyor.” ifadelerine yer verildi.

Kongre’de oturma eylemi yapan göstericilere müdahale eden polis, burada onlarca kişiyi gözaltına aldı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!