Xiaomi ABD kararı için mahkemeye başvurdu!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Xiaomi ABD kararı için mahkemeye başvurdu!
Abone ol
Akıllı telefon pazarının yükselen ismi Xiaomi ABD’nin kara liste kararı sonrasında çareyi mahkemeye başvurmakta buldu. İşte konu ile ilgili detaylar.

ABD hükümeti 2019’un sonlarına doğru Huawei’i kara listeye dahil etmişti. Ardından Çinli üretici için çıkarılan ticaret yasağı ve çeşitli ambargolar Huawei’nin kan kaybına uğramasına neden oldu.

Huawei için en büyük darbe ise Google’dan gelmişti. Google lisansları iptal edilen Huawei’ye servislerinin kapısını kapattı. Hal böyle olunca Huawei de satışa sunduğu hiç bir modelde Google Play dahil olmak üzere diğer Google servislerine yer veremedi.

Şimdi ise aynı durum Xiaomi için de söz konusu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde ABD hükümeti Xiaomi’yi kara listeye dahil etme kararı almıştı.

Bu kararın sebebi olarak Xiaomi ve Çin Ordusu arasındaki ilişki gösterilmişti. Hatta Xiaomi’nin Çin Ordusu tarafından yönetildiği iddia edilmişti.

Xiaomi yetkilileri bu iddialar karşısında çareyi mahkemeye başvurmakta buldu. Washington bölge savcılığına yapılan başvuru ile Amerika Savunma ve Hazine Bakanlığı’ndan şikayetçi olundu.

Şimdi merak edilen unsur ise bu şikayetin nasıl sonuçlanacağı. Bakalım Amerika’yı, Amerika’ya şikayet etmek ne gibi sonuçlar getirecek.

Eğer Xiaomi kara listeye dahil edilirse işi daha da zorlaşacaktır. Bu sebepten ötürü Çinli üretici çok geç olmadan bazı hamleler yapmak istiyor. Bakalım bu hamleler ne gibi sonuçlar getirecek. Bekleyip göreceğiz.

Borsa yatırımcısı küçük çocuk bakın nasıl parasını katladı!

https://donanimgunlugu.com/borsa-yatirimcisi-kucuk-cocuk-bakin-nasil-parasini-katladi-262720

Anahtar Kelimeler:
iPhone 13 çentikten vazgeçiyorÖnceki Haber

iPhone 13 çentikten vazgeçiyor

Keanu Reeves Matrix 4 hakkında konuştuSonraki Haber

Keanu Reeves Matrix 4 hakkında konuştu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!