Varank Zinciri: Abla Varank, kardeş Varank'a ihale verdi; Bakan Varank savundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Varank Zinciri: Abla Varank, kardeş Varank'a ihale verdi; Bakan Varank savundu
Abone ol
Bodrum’daki kupon araziyi verenle alanlar Varank kardeşler çıktı. Dev araziyi alan Sedat Varank’ın devlette, Sanayi Bakanı Mustafa Varank’tan daha yakın akrabası çıktı. Ablası Fatma Varank, araziyi satan Çevre Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı.

 Bodrum'da deniz manzaralı 180 bin metrekare büyüklüğündeki arazi için düzenlenen ihaleyi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kuzeninin şirketi kazandığı ortaya çıkmıştı. Ses getiren haberin ardından yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Turizmin gözbebeği Bodrum'da SİT alanlarının yapılaşmaya açılmasından sonra büyük rant projelerini alan isimlerin siyasi bağlantıları ‘pes' dedirtti.

Sözcü'den Zekeriya Albayrak'ın haberine göre; Ortakent'te deniz manzaralı arsanın gelir paylaşım ihalesi, Cevahir Taahhüt İnşaat ile HB Grup İnşaat ortaklığına verildi. Şirketlerin bu ihaleden en az 6 milyar lira kar elde edeceği belirtiliyor. Emlak Konut'un kazancının da 4 milyar 61 milyon lira olacağı hesaplandı. İhaleyi veren Emlak Konut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın iştiraki olan bir şirket. İhaleyi alan HB firmasının ortağı Sedat Varank ile Bakanlık'ta iki numaralı koltukta oturan Fatma Varank ise abla-kardeş çıktı.

Dev arazinin ihalesi, birinci derece akrabalık ilişkisi olan şirkete verildi. Bakan Yardımcısı Fatma Varank, 1994-2001 arasında İBB'de KİPTAŞ firmasında çalıştı, daha sonra Emlak Konut'ta Müdür Yardımcısı oldu. Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcılığına getirilen Varank, Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti'den İstanbul Milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. Yeniden bürokrasiye döndü. Bu defa Müsteşar Yardımcılığına yükseldi. 2018 seçimlerinden sonra ise Bakan Yardımcısı oldu.

Bakan Varank ne demişti?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haberin ilk çıkışının ardından sosyal medya hesabından Sözcü ve Cumhuriyet'i hedef alarak "17 yıldır şahsıma en ufak bir olumsuzluk isnat edemeyenler 2. derece akrabalarımın ticari işleri üzerinden itibar suikasti yapmaya çalışıyor. Böyle bir işte en ufak usulsüzlük, yolsuzluk veya benim herhangi bir dahlim varsa ispat etmeyen, suç duyurusunda bulunmayan NAMERTTİR!" demilşti.

Anahtar Kelimeler:
YKS'nin yapılacağı tarih belli oldu!Önceki Haber

YKS'nin yapılacağı tarih belli oldu!

Necmettin Batırel'den ilginç 'benzin fiyatı' tahminiSonraki Haber

Necmettin Batırel'den ilginç 'benzin fiy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!