Van’da sosyal medya üzerinden Afganları satışa çıkardılar !

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van’da sosyal medya üzerinden Afganları satışa çıkardılar !
Abone ol
Van’da Sosyal medya üzerinden Afgan mültecileri çobanlık adı altında satışa çıkaran şahıs ve ona yardım edenler yapılan operasyonla gözaltına alındı. Baskında yakalanan 4 mülteci ise sınır dışı edildi.

Muradiye İlçesi’nde oturan Necmettin Dursun Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Facebook’ta araç ve hayvan satışlarının yapıldığı bir sayfada mültecileri satışa çıkarmıştı. Van Erciş araç ve hayvan pazarı sosyal medya grubunda yapılan paylaşımda “Elimde çok kaliteli Afgan çoban var lazım olan iletişime geçsin 05***” şeklinde paylaşım yapmıştı. Yapılan paylaşımdan sonra kamuoyunda gelen tepkiler üzerine paylaşımı yapan şahsın evine baskın yapılarak gözaltına alındı. Baskında evde bulunan 4 mültecide sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezine götürüldü.

 

Yapılan gözaltıyla ilgili açıklama yayınlayan Van Valiliği şu ifadelere yer verildi, “24.11.2021 tarihinde bir sosyal paylaşım platformu üzerinden elimde çok kaliteli Afgan çoban var, lazım olan iletişime geçsin şeklinde yapılan paylaşım üzerine; Van İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri’nin yapmış oldukları müşterek çalışma sonrasında paylaşım yapan şahsın Muradiye ilçesinde ikamet ettiği tespit edilmiş ve adrese yapılan operasyonda yurda yasa dışı yollarla giriş yaptığı tespit edilen Afganistan uyruklu 4 yabancı yakalanmıştır.  Belirtilen adreste yakalanan yabancıların sınır dışı edilmek üzere işlemlerine başlanmış olup; söz konusu paylaşımı yapan şahış ve beraberindeki 3 kişi göçmen kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatılmıştır.” denildi.

Kaynak : SERHAD NEWS

Haber kaynağından hiç değiştirilmeden alınmıştır.

 

Anahtar Kelimeler:
Zamdan nasibini alan alkolde yeni fiyatlar belli olduÖnceki Haber

Zamdan nasibini alan alkolde yeni fiyatl...

İYİ Parti CHP'nin ortak miting teklifini neden reddetti?Sonraki Haber

İYİ Parti CHP'nin ortak miting teklifini...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!