Türkiye'de bu da oldu: Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırdılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye'de bu da oldu: Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırdılar
Abone ol
Manisa'nın Gördes ilçesindeki Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde ilginç bir olay yaşandı.

 Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin ilk turunda eşitlik olunca, rakip adaya oy kullanan üye Gökhan Koyunlu, diğer adayın kardeşi tarafından kaçırıldı. İkinci turda ise Serdar Özcan 5'e karşı 6 oy ile başkan seçildi.

Sözcü’de Veli Toprak'ın haberine göre, Gökhan Koyunlu ikinci turda oy kullanmasının engellenmesi için Gördes'e 60 kilometre uzaklıktaki Balıkesir'in Sındırgı ilçesine götürüldü. Yolda kavga yaşandı. Hastanelik olan Koyunlu'ya 7 dikiş atıldı. Konuya ilişkin konuşan Koyunlu, “Seçimde oy kullanmamı engellemek için yaptılar” dedi ve suç duyurusunda bulundu. Gördesli iş insanı, seçimde oy kullanmaması için karşı grubun adayı olan Serdar Özcan'ın kardeşi Halim Özcan tarafından kaçırıldığını söyledi.
23 Kasım'da yaşanan oda seçiminde çekişme yaşandı. Seçimde Serdar Özcan ile Umur Faik Kollu yarıştı. İki aday da 6'şar oy çıkınca ikinci tura gidildi. Ancak ikinci turda Gökhan Koyunlu isimli üyenin oy kullanmaması nedeniyle yarışı Serdar Özcan 6-5 kazanarak yeni başkan seçildi.

"Bana bir şey içirdiler"
İlk turda oy verip ikinci turda ortadan kaybolan Koyunlu'ya ulaşılamayınca ailesi ve arkadaşları emniyete başvurdu. Akşam saatlerinde Balıkesir'e bağlı Sındırgı Devlet Hastanesi'nde olduğu bilgisi gelen Gökhan Koyunlu, Başkan seçilen Serdar Özcan'ın kardeşi tarafından kaçırıldığını belirterek şunları söyledi:

“İlk turda oylar 6-6 çıktı. İkinci tura gidilecekti. Bana bir şey içirdiler. İçine de bir şey karıştırmışlar. Arabaya bindirdiler, uyuyup kalmışım. Gözümü açtığımda Sındırgı dağ yolundaydık. Arabanın içinde itiştik, araçtan kendimi attım. Sındırgı'da hastaneye götürüldüm. Detayları hatırlamıyorum, tedavi devam ediliyor. Kaçıran kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

Gördes Ticaret ve Sanayi Odası seçiminde Serdar Özcan ilk turda Umur Faik Kollu ile 6-6 berabere kaldı. 2. turda Mustafa Hamarat ile yarışan Özcan 6'ye 5 ile başkan oldu.

Anahtar Kelimeler:
MHP' cephesinden Esad'la görüşme açıklamasıÖnceki Haber

MHP' cephesinden Esad'la görüşme açıkla...

"Aylık gelirim 30 bin TL" diyen CZN Burak'tan açıklamaSonraki Haber

"Aylık gelirim 30 bin TL" diyen CZN Bur...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!