Türkiye-BAE hakkında çarpıcı iddia

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye-BAE hakkında çarpıcı iddia
Abone ol
Bloomberg'de yer alan haberde İsmi açıklanmayan bir yetkilinin aktardığına göre, bir BAE heyetinin Ankara'da olduğu iddia edildi.

Bloomberg’e konuşan ve ismini açıklamayan bir Türk yetkiliye göre, Birleşik Arap Emirlikleri hükümet yetkililerinden oluşan bir heyetin, Türkiye'nin savunma sanayisiyle olası işbirliğini görüşmek üzere Ankara'da olduğu öne sürüldü.

Söz konusu haberde ziyaretin, BAE'nin fiili hükümdarı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan'ın ziyaretinden ve yetkililerin Türkiye'deki BAE yatırımlarını desteklemek için 10 milyar dolarlık bir fon açıklamasından sonra gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Yetkili, BAE heyetinin Pazartesi günü Savunma Sanayi Başkanlığı ve Aselsan gibi Ankara merkezli savunma şirketleriyle görüştüğünü aktardı. Heyetin ayrıca Türk drone üreticilerinin temsilcileriyle de görüştüğü iddia edildi.

Bloomberg, Savunma Sanayi Başkanlığı ve Aselsan'ın sorularına yanıt vermediğini belirtti. Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanlığı da Bloomberg’e açıklamada bulunmadı.

Kaynak:Cumhuriyet

Anahtar Kelimeler:
Fatih Tezcan’a hapis cezası verildiÖnceki Haber

Fatih Tezcan’a hapis cezası verildi

Özgür Aybaş sigara ve alkole gelecek zammı açıkladıSonraki Haber

Özgür Aybaş sigara ve alkole gelecek zam...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!