Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantı nedeniyle Güney Afrika Cumhuriyeti için uçuş kısıtlaması uyguladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantı nedeniyle Güney Afrika Cumhuriyeti için uçuş kısıtlaması uyguladı
Abone ol
Türk Hava Yolları (THY) (Kovid-19) Omicron varyantının boy gösterdiği Güney Afrika Cumhuriyeti için uçuş kısıtlaması uyguladı. Bu ülkede bulunan Türk vatandaşları için ise Cape Town ve Johannesburg kentlerinden tahliye uçuşu gerçekleştirildiği bildirildi.

Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantı nedeniyle seyahat kısıtlaması uygulanan Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Türk vatandaşları için Cape Town ve Johannesburg kentlerinden tahliye uçuşu gerçekleştirdi.

THY yetkilisinden alınan bilgiye göre, Güney Afrika'dan Türkiye'ye dönmek isteyen 41 kişi TSİ 20.30’da Johannesburg O.R. Tambo Uluslararası Havalimanından İstanbul’a hareket etti. Bu kişiler, aşılı olma ya da son 180 günde hastalığı geçirme durumuna bakılmaksızın, ücretlerini kendileri karşılamak kaydıyla valiliklerce belirlenecek mekanlarda 14 gün süreyle karantinaya alınacak.

Karantinaya alınan kişilere 10'uncu günün sonunda yaptırılacak PCR testinde negatif sonuç alınmasıyla karantina sonlandırılabilecek.

Türkiye'nin Pretorya Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, THY'nin bugünkü uçuşunun yeni bir karara kadar Güney Afrika'dan Türkiye'ye son uçuş olacağı belirtildi.

Türkiye, Omicron varyantı nedeniyle Güney Afrika Cumhuriyeti, Botsvana, Mozambik, Namibya ve Zimbabve'ye 27 Kasım'dan itibaren seyahat kısıtlaması uygulama kararı almıştı.

Anahtar Kelimeler:
Son dakika...Cinayetten aranan eski futbol yıldızı yakalandıÖnceki Haber

Son dakika...Cinayetten aranan eski futb...

Hayvan Mağazasında Yangın: Çok sayıda evcil hayvan öldüSonraki Haber

Hayvan Mağazasında Yangın: Çok sayıda ev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!