Temizliğe katılmış gibi görünmek için kendini çamura bulayan muhabirin işine son verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Temizliğe katılmış gibi görünmek için kendini çamura bulayan muhabirin işine son verildi
Abone ol
Almanya'da, sel felaketinin ardından yapılan temizliğe katılmış gibi görünmek için kendini çamura bulayıp haber yapan muhabirin işine son verildi.

Avrupa’nın batısında sel felaketi yaşandı. Selde en az 200 kişi yaşamını yitirdi. Selin ardından birçok kişi temizlik, arama-kurtarma çalışmalarına katıldı. Ancak bu esnada ilginç bir durum ortaya çıktı.

Almanya menşeli RTL adlı medya kuruluşunda görev yapan muhabir Susanna Ohlen, yardım çalışmalarına katılmış gibi görünmek için kendini çamura buladı. Daha sonra Ohlen’in yaptığı haber televizyonda „Selden sonra temizlik: RTL sunucusu Bad Münstereifel’e yardım eli uzattı“ başlığıyla yayımlandı.

Ne var ki; bir kişinin çektiği görüntüler Ohlen’in maskesini düşürdü. Görüntülerde, Ohlen’in çekimden önce kendini çamura buladığı ve temizlik çalışmalarına katılmış havası yarattığı anlaşılıyor.

Ohlen’in foyasının ortaya çıkmasının ardından RTL haberi internet sitesinden kaldırdı ve Ohlen’in de işine son verdi. Medya kuruluşundan yapılan açıklamada; „Muhabirimizin yaklaşımı gazetecilik ilkeleri ve standartlarımıza uygun değil“ ifadelerine yer verildi. Ohlen tam 13 yıldır RTL’de çalışıyordu.

Anahtar Kelimeler:
Meteorolojiden Doğu Karadeniz'e kuvvetli yağış uyarısıÖnceki Haber

Meteorolojiden Doğu Karadeniz'e kuvvetli...

Bilim: Galler'de küçük bir kıza 3D yazıcı ile kulak yapılacakSonraki Haber

Bilim: Galler'de küçük bir kıza 3D yazıc...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!