TELE1 iki haftada 1 milyon 800 bin lira ödemezse lisansı satışa çıkacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TELE1 iki haftada 1 milyon 800 bin lira ödemezse lisansı satışa çıkacak
Abone ol
RTÜK, TELE1'in kesinleşmemiş cezalarını da dahil ederek alacakları vergi dairesine aktardı. TELE1 iki hafta içinde 1 milyon 800 bin liralık cezayı ödemezse kanal haciz ve lisans satışı tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, RTÜK’ün kesinleşmemiş cezaları da dahil ederek alacakları vergi dairesine aktardığını söyledi. Yanardağ, 1 milyon 800 bin liralık cezanın iki hafta içerisinde ödenmemesi durumunda kanalın haciz ve lisans satışı tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti. TELE1 seyircilerine çağrı yapan Yanardağ, "Değerli seyirciler TELE1’i yalnız bırakmayın. Bu ablukayı her zaman olduğu hep birlikte kıralım" dedi.

Yanardağ şu ifadeleri kullandı:

"TELE1’e karşı bir kumpas kurulmaya çalışıyor. RTÜK, kesinleşmemiş cezaların alacaklarını vergi dairesine devretmiş.

"Yapılandırılmayan bazı borçlar var bizden önce kalan borçlar. Bunları da üst üste koymuşlar faiz işletmişler TELE1’e karşı haciz işlemi başlatıyorlar.

"İki hafta içerisinde ön görülen 1 milyon 800 bin lirayı ödeyemezsek TELE1’in lisansını satışa çıkaracaklarını ilan ettiler iyi mi? Bizi siyasal baskılarla tehditlerle sindiremediler, cezalarla susturamadılar, şimdi bizim lisansımızı satmakla tehdit ediyorlar niye? Çünkü bu borçların hepsi ihtilaflı. Biz itiraz ediyoruz.

"O itirazı işleme almadan TELE1’in lisansını iptal etmeye çalışan hain bir saldırı altındayız. Elektronik posta ile tebligat yapılmış güya bu gözlerden kaçmış süre dolmuş. Ayın 22’sine dayanan bir süre varmış. Ödediniz ödemediniz sizi açık artırmayla satacağız diyen bir tehdit."

Anahtar Kelimeler:
HSK: Hakimler, Anayasa Mahkemesi kararlarını uygulamak zorunda değilÖnceki Haber

HSK: Hakimler, Anayasa Mahkemesi kararla...

Ali Kırca uzun zaman sonra ortaya çıktıSonraki Haber

Ali Kırca uzun zaman sonra ortaya çıktı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!