İstanbul
01 Aralık, 2023, Cuma
 • DOLAR
  28.89
 • EURO
  31.50
 • ALTIN
  1892.6
 • BIST
  7948.6
 • BTC
  37690.42$

Tanju Özcan kendini böyle savundu: O benim samimiyetimden, iğrençliğimden değil

Tanju Özcan kendini böyle savundu: O benim samimiyetimden, iğrençliğimden değil
CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisinden 'tüp bebek' için yardım isteyen kadınla ilgili anlattıkları nedeniyle tepki toplamıştı. Özcan kendini, "O benim samimiyetimden, iğrençliğimden değil" diyerek savundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda yaptığı konuşma sonrası sosyal medyada gündem olmuş, "#İğrençsinTanjuÖzcan" başlığına çok sayıda mesaj atılmıştı.

Özcan, gelen tepkilerin ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Açığımızı arıyorlar. Bizim de orada anlatmamamız gereken bir anımızı anlattık. Bazen siyasetçi çok konuşurken ağzından anlatmaması gereken bir şeyi anlatır ya o benim samimiyetimden. Yoksa iğrençliğimden falan değil. Bunu yapanların ne amaçla yaptığını, kimler olduğunu biliyorum. Halk beni biliyor. Yakın çevrem, iş arkadaşlarım kadınlara nasıl pozitif ayrımcılıkla yaklaştığımı biliyor. Ama bundan dolayı gerçekten, samimiyetle üzüntü duyan kadınlar ve dernekleri varsa onlardan özür dilemek düşer bana."

Tanju Özcan ne demişti?

Özcan, olayı şu sözlerle ve gülerek anlatmıştı:

"Tesettürlü bir hanımefendi geldi yanıma. 'Tanju bey bir konu var konuşabilir miyiz?' dedi. Hemen Ankara'ya dönmem gerekiyor. Özel değilse burada söyleyebilir misiniz dedim. 'Tabii söylerim, benim bebeğim olmuyor da bana yardımcı olabilir misiniz?' dedi. Ben de 'Hanımefendi ben size bu konuda nasıl yardımcı olabilirim?' dedim. Meğer kadıncağız tüp bebek tedavisi görmek istiyormuş. Ama direkt böyle konuya girince baktım etraftakiler gülüyor..."

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!