İstanbul
04 Ekim, 2023, Çarşamba
 • DOLAR
  27.56
 • EURO
  29.01
 • ALTIN
  1614.0
 • BIST
  8333.14
 • BTC
  27704$

Spor dünyasını sarsan intihar hakkında Galatasaray'dan yalanlama!

Spor dünyasını sarsan intihar hakkında Galatasaray'dan yalanlama!
Eski milli voleybolcu Metin Görgün (61), yaşamına son vererek spor dünyasını yasa boğdu. Galatasaray'a olan borçları nedeniyle intihar ettiği iddia edilmişti ancak Galatasaray bu iddiaları yalanladı.

Galatasaray, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımlarının  formasını terleten eski milli voleybolcu Metin Görgün, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde intihar etti.

Metin Görgün’ün Galatasaray’dan 5 milyon liralık alacakları sonucunda finansal olarak krize sürüklendiği iddia edilirken Galatasaray yönetimine de bir mesaj gönderen Görgün, “Promegatekstil olarak, batma noktasına geldik. Yaklaşık 5 milyon alacağımız var. Bu kadar uzun sokuklu partnerimizin en tepesinde ki Başkana yazmaktan başka da seçeneğimiz kalmadı. Sizi daha fazla rahatsız etmek istemem. Ama yardımınıza ihtiyacım var” ifadelerini kullandı. 

Galatasaray tarafından, Görgün'ün vefatından sonra yapılan açıklamada, “1979 yılında kulübümüze transfer olan, formamızı terletmiş eski milli oyuncularımızdan Metin Görgün'ün vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve Türk spor camiasına başsağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı. Fenerbahçe Voleybol takımı, Vakıfbank Spor Kulübü ve Eczacıbaşı Spor Kulübü tarafından ise taziye mesajı yayımlandı.

Galatasaray'dan yalanlama

 

Galatasaray, hayatını kaybeden eski sporcusu Metin Görgün'ün intiharının kulübün merhum isme olan borcu ile alakalı olduğu haberlerini yalanladı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Uzun yıllar formamızı terletmiş olan eski milli oyuncularımızdan Metin Görgün'ün vefatı ile ilgili olarak bugün www.odatv4.com internet sitesinde yer alan "Spor Dünyasını yasa boğan intihar… Galatasaray'a yazdığı mesaj" içerikli haber ile alakalı bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Bahsi geçen haberde Metin Görgün'ün Galatasaray'dan 5 Milyon TL'lik alacakları sonucunda finansal olarak krize sürüklendiği ve girdiği bunalım sonucu kendisini Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atmak suretiyle intihar ettiği ifade edilmiştir. Söz konusu haber içeriğinde yer alan bu iddialar tamamen gerçek dışıdır. Nitekim Promega Tekstil Ürünleri San.ve Tic.Ltd.Şti tarafından da konu hakkında yapılan açıklamada Kulübümüz iştiraki olan Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş'den vadesi geçmiş herhangi bir alacakları olmadığı kamuoyuna duyurulmuştur.

Hem Kulübümüzü hem de yönetim kurulumuzu zor durumda bırakmaya yönelik, iyi niyetten yoksun, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine aykırı bu tarz haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Bu vesileyle merhum Metin Görgün'e bir kez daha Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve Türk Spor camiasına başsağlığı dileriz."

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!