Şort giymek yasak, havalar sıcak: Üç erkek öğrenci okula etekle gitti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şort giymek yasak, havalar sıcak: Üç erkek öğrenci okula etekle gitti
Abone ol
Küresel ısınma tüm dünyada etkisini gösteriyor. Birçok ülkede, bugüne dek görülmemiş sıcaklar yaşanıyor. Britanya’da da sıcak havalardan bunalan ancak ‘üniforma politikası’ nedeniyle şort giyemeyen bir grup ortaokul öğrencisi okula eteklerle gitti.

Diken’de yer alan habere göre; Cornwall’da bulunan Poltair Ortaokulu’nda okuyan 15 yaşındaki Adrian Copp ve arkadaşları, ‘çağdışı’ olarak niteledikleri üniforma politikasını protesto etmek için 8 sterline satın aldıkları siyah eteklerle okula gitti. Okulun rehberinde, öğrencilerin etek giymesine izin verildiğini ancak bunun herhangi bir cinsiyetle sınırlandırılmadığını fark eden öğrenciler, buldukları bu boşluktan yararlanarak okula etek giyerek gitti. Sıcak havalarda pantolon giymenin rahatsız ettiğini söyleyen 15 yaşındaki Copp, „Etek giymek çok daha serin hissettiriyor“ ifadelerini kullandı. Copp, gün sonunda bu hareketlerinden dolayı dersten çıkarıldıklarını ve 24 saat sosyalleşme yasağı aldıklarını ifade etti ancak başka bir cezayla karşılaşmadıklarını aktardı.

Etekle gitmeye devam edecekler

Copp, hiçbir kuralı ihlal etmediklerinin altını çizerek „Biz sadece bu sıcaklarda herkesin şort giyme seçeneği olsun istiyoruz. Buna kız öğrenciler de dahil“ diye konuştu. Üç arkadaş, haftanın kalanında da okula etekle gitmeye devam edeceklerini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Denizden çıkanlar isyan ettirdi: 60 yıllık denizciyim, böyle ihanet görmedimÖnceki Haber

Denizden çıkanlar isyan ettirdi: 60 yıll...

Ücretsiz HPV aşısı için kanun teklifiSonraki Haber

Ücretsiz HPV aşısı için kanun teklifi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!