Son anket: Vatandaştan politikacılara net mesaj!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Son anket: Vatandaştan politikacılara net mesaj!
Abone ol
Son ankete göre vatandaşın yüzde 87,3'ü "Suriyeliler ülkesine dönsün" dedi. Suriyelilere vatandaşlık verilmesini doğru bulmayanların oranı yüzde 84,5, konut alanlara vatandaşlık verilmesine karşı çıkanlar ise yüzde 85,2 oldu.

BUPAR, 20-30 Haziran arasında, 2 bin 986 kişi ile yüz yüze görüşerek Cumhuriyet’e özel anket  yaptı. Ankette katılımcılara yöneltilen “Suriyeliler ülkesine dönmeli mi” sorusuna verilen yanıtlar şöyle oldu: 

"Suriyeliler ülkelerine dönsün"

“Ülkelerine dönsünler” yüzde 87.3, “Ülkemizde kalsınlar” yüzde 6.2, cevap vermek istemeyenler yüzde 4.5. “Suriyelilere vatandaşlık verilmesini doğru buluyor musunuz” sorusuna katılımcıların yüzde 84.5’i “Hayır” dedi. “Evet” diyenlerin oranı yüzde 10.3 olurken yüzde 5.2’lik bir kesim “cevap vermek istemediğini” belirtti. 

“Konut alan yabancıların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılmasını doğru buluyor musunuz” sorusuna da ankete katılanların yüzde 85.2’si “Hayır” derken yalnızca yüzde 9.1’i “Evet” yanıtını verdi. Cevap vermek istemeyenlerin oranı ise yüzde 5.7 oldu.

Erdoğan'a karşı hangi aday, ne kadar oy alıyor?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların oy potansiyelleri incelendiğinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı en yüksek oyu alan aday yüzde 47.4 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Araştırma sonucuna göre, Erdoğan’a karşı İYİ Parti lideri Meral Akşener yüzde 37.3, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yüzde 43.9, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 43.4.

Anahtar Kelimeler:
Ahmet Hakan cinsel içerikli videoyu neden beğendiğini açıkladıÖnceki Haber

Ahmet Hakan cinsel içerikli videoyu nede...

Başkanı silahlarla poz veren dernekten açıklama: Doğa sporları yapıyoruzSonraki Haber

Başkanı silahlarla poz veren dernekten a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!