Şeriat isteyen imam: Hoşgörü sadece Müslüman'a var!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şeriat isteyen imam: Hoşgörü sadece Müslüman'a var!
Abone ol
İmam Halil Konakçı, "Kuran Kendisine Düşmanlık Edeni Kuşatmaz" başlığıyla bir video yayımladı. Konakçı videoda, İslâm'ın hoşgörü dini olmadığını, hoşgörünün yalnızca Müslümanlara gösterileceğini söyledi.

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı, son vaazındaki sözlerle yeniden gündemde. Konakçı, kendisine ait YouTube kanalına 19 Mart 2022 tarihinde "Kuran Kendisine Düşmanlık Edeni Kuşatmaz" başlığıyla bir video yayımladı.

Konakçı videoda, "Yolda adamın takımına küfrediyorsun diye kavga çıkıyor. Ama İslam için olunca düşünce özgürlüğü var, hoşgörü var. ‘Hocam, sakin anlat herkesi kuşatıcı anlat’. Kimi kuşatayım ya? Bu Kuran kimi kuşatıyorsa onu kuşatacağım. Allah’a şirk koşan bir adamı kuşatamam. İslam kuşatmıyor ki. Yok böyle bir hoşgörü" ifadelerini kullandı.

İslam’ın hoşgörü dini olmadığını, ceza hukukun olduğunu söyleyen Konakçı, "İslâm’da haramların karşılığı var, ibadetlerin karşılığı var, yapmamanın cezası var. Madem bu hoşgörü diniydi, niçin iftira atana 80 sopa vurduruyor Allah? Bir sürü ayet var Kuran’da göze göz, dişe diş, kana kan.. Hani hoşgörüydü? Hoşgörü Müslüman’a var" dedi.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz aylarda Bursa’daki bir camide Sezen Aksu’yu hedef gösteren Konakçı, üzerine bir de "Biz o makamı İslam adına geri istiyoruz arkadaş" diyerek hilâfet çağrısı yapmıştı. Konakçı’nın bu sözleri kamuoyunda tepki çekmiş, Bursa Barosu da suç duyurusunda bulunmuştu.

Anahtar Kelimeler:
Yargıtay Alaattin Çakıcı'ya verilen cezanın bozulmasını istiyor!Önceki Haber

Yargıtay Alaattin Çakıcı'ya verilen ceza...

Arazi yok, çalışan yok, para çok: Türkiye’nin ‘Sudan’da tarım’ hayali suya düşmüş!Sonraki Haber

Arazi yok, çalışan yok, para çok: Türkiy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!