Selahattin Demirtaş duruşmaya saçlarını kazıtarak çıktı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Selahattin Demirtaş duruşmaya saçlarını kazıtarak çıktı
Abone ol
HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, duruşmaya saçlarını kazıtarak çıktı.

HDP İstanbul milletvekili Ali Kenanoğlu, cezaevinde tutulan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın saçlarını sıfır kestirdiğini Twitter mesajı ile duyurdu. Kenanoğlu "Duruşmadayız. Selahattin Demirtaş saçlarını sıfır kestirmiş. Birazdan nedenini açıklayacak" diye yazdı. Demirtaş, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na hakaret suçundan İstanbul Küçükçekmece 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya SEGBİS ile katıldı.

İranlı kadınlar için

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada saçı görünüyor diye katledilen İranlı kadın Mahsa Amini'nin ölümünü protesto etmek için saçlarını kazıttığını duyurdu. Demirtaş, "Selahattin ile Selçuk (Mızraklı) Hoca, İran'da saçının bir bölümü açık diye gözaltına alınıp katledilen Mahsa Amini'nin katledilmesini protesto etmek ve İran'daki direnişe destek vermek üzere saçlarını kazıttılar." dedi.

Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın mektubunu da paylaştı:

Demirtaş: Yüreğiniz soğumadı mı?

Demirtaş savunmasında, "Şu ana kadar hakkımda 47 dava açıldı, 144 soruşturma yürütüldü. 6 yıldır haksız yere tutukluyum. AİHM’in hakkımda verdiği karara göre de siyasi tutukluyum. Toplam 9 yıl ceza aldım, bununla birlikte 38 ağırlaştırılmış müebbet ve 10 bin yıldan fazla hapis cezasıyla yargılanmam da sürüyor. Sayın Davutoğlu’na burada yüz yüze gelirsek sormak isterim, yüreğiniz soğumadı mı bunlara rağmen? Daha ne kadar cezalandırılmamı istiyorsunuz, içiniz soğumadı mı halen? Tam olarak amacınız ne?" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi'nden yanıt: Sayın Davutoğlu şikâyetçi olmamıştır

Gelecek Partisi, Demirtaş'ın bu sözlerine yanıt verdi. Davutoğlu'nun şikâyetçi olmadığı ifade edilen yanıt şöyle:

Anahtar Kelimeler:
Anne karnındaki bebekler lahanaya yüz ekşitiyorÖnceki Haber

Anne karnındaki bebekler lahanaya yüz ek...

Soylu'ya yakın isim gözaltına alındıSonraki Haber

Soylu'ya yakın isim gözaltına alındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!