İstanbul
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  33.03
 • EURO
  36.00
 • ALTIN
  2549.3
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66477.63$

Reisi öldü, gözler İsrail'e çevrildi... Kritik açıklama: Biz değildik


Reisi öldü, gözler İsrail'e çevrildi... Kritik açıklama: Biz değildik
İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi üzerine gözler İsrail'e çevrildi. İsrailli bir yetkili İsrail'in Reisi'nin ölümüyle bir ilgisi olmadığını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ı taşıyan helikoper kaza sonucu düştü. Saatlerce süren arama çalışmalarının ardından helikopterin enkazı bulunurken Reisi ve Abdullahiyan'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

Sosyal medyada, helikopter kazasına Mossad'ın karıştığına dair söylentiler dolaştı.

İsrail'den dikkat çeken açıklama geldi. Reuters'a konuşan İsrailli bir yetkili İsrail'in Reisi'nin ölümüyle ilgisi olmadığını söyledi.

İsminin gizli kalmasını isteyen yetkili, "Biz değildik" dedi.

NE OLDU?

Cumhurbaşkanı Reisi, dün İran-Azerbaycan sınırında bir barajın açılış törenine katıldı. Reisi, beraberinde Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve bazı yetkililerle ülkeye dönüşte helikopter kazası geçirdi.

Türkiye, arama kurtarma faaliyetlerinde Akıncı insansız hava aracını (İHA) görevlendirdi. Akıncı İHA'nın tespit ettiği helikopter enkazının koordinatları İran makamlarıyla paylaşıldı.

Tespit edilen noktaya ulaşan İranlı ekipler kazadan sağ kurtulan olmadığını tespit etti. Ardından İranİbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın öldüğü açıklandı. Açıklamanın ardından İran'da hükümet acil toplandı. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!