Polisi, sansasyon isteyen magazinciler mi aradı?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Polisi, sansasyon isteyen magazinciler mi aradı?
Abone ol
Özge Özpirincçi'nin 35'inci yaş gününde olay çıktı. Haberlerde "Komşular şikâyet etti, polis baskın yaptı" denildi ancak Özpirinççi polisi "Eline malzeme geçmeyen magazincilerin" aradığını söyledi. İşte yaşananlar...

Milliyet'ten Mesut Yılmaz'ın haberine göre Özge Özpirinçci, 35'inci doğum gününü Bebeköy'de bir mekanda kutladı. Oyuncunun doğum günü partisine; sevgilisi Burak Yamantürk, Başak Dizer-Kıvanç Tatlıtuğ, Berrak Tüzünataç-Uraz Kaygılaroğlu ve Murat Dalkılıç gibi ünlü isimler katıldı. Özpirinçci’nin komşuları yüksek sesten şikayetçi olup, polisi aradı. Olay yerine gelip, eve girmek isteyen asayiş ekiplerini kapıda karşılayan Yamantürk, “Eve izin belgeniz olmadan giremezsiniz” dedi. Polis ekiplerinden bir görevli daha sonra eve girdi. Asayiş ekiplerinin incelemesi sonucu Covid-19 salgınına karşı sosyal mesafe kuralına uyulduğu görüldü. Polisler oyuncunun evinden ceza kesmeden ayrıldı.

Özge Özpirinççi'den açıklama

Özpirinççi yaptığı açıklamada evdeki insan sayısının üç katı kadar maganzincinin olduğunu söyledi ve "Ellerine istedikleri malzeme geçmediği için akılları sıra polisi arayarak ortaya çıkacak görüntüleri manipüle ederek durumu bir ‘baskın’ gibi göstermeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Özpirinççi'nin açıklaması şöyle:

“Açık havada bir restoranda kutlanan doğum günüm evin bahçesinde devam ediyor ve magazin kameraları evin önüne gelip bahçenin içini çekmeye çalışıyor. Bahçe duvarına çıkıyorlar. Arkadaşım onlara Burak ve Uraz’ın röportaj yapabileceğini söylediğinde, ‘Herkes gelip bizimle röportaj yapacak. Yoksa sabaha kadar buradayız’ cevabıyla karşılaşıyor. Ortamı germemek adına bahçede asla etrafı rahatsız etmeyecek bir yükseklikteki müziğimizde ateş başında oturmaya devam ederken kapımıza polis geliyor. Evdeki insan sayısının üç katı sayıda magazinciler ellerine istedikleri malzeme geçmediği için akılları sıra polisi arayarak ortaya çıkacak görüntüleri manipüle ederek durumu bir ‘baskın’ gibi göstermeye çalışıyor. Polis içeri geliyor ve bahçede yapılan konuşmada bizlerin yanlış bir şey yapmadığını söylüyor ve evden ayrılıyorlar. Magazin kameraları tarafından sürekli görüntü alınmasını istemediğimiz için de biz içeri girip, evlere dağılıyoruz.”

"Magazin Gazetecileri Derneği olayı araştırsın"

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, bu olayı bugünkü köşesine taşıdı. Eyüboğlu, olayı anlattıktan sonra "Yanıtsız sorular" başlığıyla şu ifadeleri kullandı:

Özpirinçci’nin yaş günü partisini takip eden magazinciler ya da onları oraya gönderenlerin bu suçlamalar karşısında verecekleri yanıtlar olmalı.

Polise ihbarı komşular mı yaptı yoksa Özpirinçci’nin iddia ettiği gibi kapıdaki magazinciler mi?

Haberlerdeki gibi Yamantürk gerçekten magazincilere küfür ve hakaret ettiyse, ondan şikâyetçi olan yok mu?

Yamantürk, polislere “İzin belgeniz olmadan eve giremezsiniz” dediyse, asayiş ekipleri içeridekilerin pandemi kurallarını ihlal etmediğini nasıl anladı da ceza yazmadan oradan ayrıldı?

Anayasa ile güvence altına alınan özel hayatın dokunulmazlığı bir yana, oradaki magazinciler şayet, “haber çıksın” diye “ihbarcılık” yapmışsa rezalet.

Magazinciler, yanlarına gelen aracıya, “Herkes gelip bizimle röportaj yapacak. Yoksa sabaha kadar buradayız” tehdidinde bulundu mu?

Yanıtlanması gereken o kadar çok soru var ki bu konuda...

Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) bu olayı araştırıp, gereğini yapmalı.

Anahtar Kelimeler:
103 emekli amiralin bildirisi ve gelen tepkilerÖnceki Haber

103 emekli amiralin bildirisi ve gelen t...

Buket İlhan'ın şüpheli ölümünde 3 tutuklamaSonraki Haber

Buket İlhan'ın şüpheli ölümünde 3 tutukl...

Yorum Yazın