İstanbul
25 Haziran, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.94
 • EURO
  35.39
 • ALTIN
  2469.7
 • BIST
  10767.85
 • BTC
  59823.833$

Özgür Özel 'Lütfü Savaş' kararını böyle savundu: Alternatif bulamadık

Özgür Özel 'Lütfü Savaş' kararını böyle savundu: Alternatif bulamadık
CHP’nin Hatay’da yeniden Lütfü Savaş’ı aday göstermesi nedeniyle gelen tepkiler üzerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel sessizliğini bozdu. Çok uğraştıklarını söyleyen Özel, "Alternatif bulamadık" dedi.

CHP 31 Mart’ta yapılacak seçimler için 240 il ve ilçede adaylarını belirledi. Adayların açıklanmasının ardından parti eleştirilerin de hedefi oldu. Özellikle Lütfü Savaş’ın yeniden Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi, Yılmaz Büyükerşen’in ise aday gösterilmemesi tepkilere neden oldu.

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

“BAŞKA İSİM KOYDUĞUMUZDA KAYBEDİYORUZ”

Saymaz’ın Özel’e sorduğu sorular ve Özel’in yanıtları şöyle:

Lütfü Savaş’ın tercih edilmesinin gerekçesi nedir?

Kırsaldan acayip oy alıyor ve başka isimleri koyduğumuzda kaybediyoruz. Alternatif bulamadık. Hatta il başkanı, ilçe başkanları bana yazı yolladılar, “Geciktikçe seçim zora giriyor. Önümüzü açın, seçimi alacağız” diyorlar. Belediyecilikten anlamayan birisinin bu süreçte yapamayacağını söylüyorlar. Çok uğraştık, dört kez ölçtük.

“ANKET YAPTIK”

Candaş Tolga Işık’ın programında “Deprem sonrası Hatay başkan hakkında ne düşünüyorsa o karara uymak zorundayız” şeklindeki sözleriniz hatırlatılıyor.

Doğru. O yayın yapıldığı sırada “Ben Hatay’ın mesajını doğru alacağız, vatandaşa rağmen yapmayacağız” (demiştim.) Anket yaptık o yüzden. Ankette kaç kişilerle farklı farklı sorduk. Her seferinde CHP’nin gösterebileceği, en çok oy alan aday o oluyor.

“DEPREM MESELESİNDE NASIL BİR SORUMLULUĞU VAR BİLMİYORUM”

Depremde Savaş’ın sorumluluğunun olduğu eleştirisi var.

Deprem meselesinde nasıl bir sorumluluğu var, onu bilmiyorum. Ben Hataylılara sordum. Sonuçta kaybetmek üzere bir şey yapamam ki. Beş birim oy çıkıyorsa, üç birim çıkanı koysan seçimi kesin kaybedeceksin. Burada Lütfü Savaş kesin kazanıyor gibi görünmüyor ama kazanabileceği görüşü çıkıyor.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!