Özgür Demirtaş uyarısını yaptı: Olan yine küçük yatırımcılara olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özgür Demirtaş uyarısını yaptı: Olan yine küçük yatırımcılara olacak
Abone ol
Prof. Özgür Demirtaş, ekonomik gelişmelere dikkat çekti.

Özgür Demirtaş, “Böylesine bir acayipliği daha önce görmemiştim. En azından bu boyutta görmemiştim” açıklamasını yaptı.

Demirtaş, “Bu işin sonunda olan yine küçük yatırımcılara olacak, çok ciddi paralar kaybedebilirler” dedi.

Özgür Demirtaş Youtube kanalından yaptığı değerlendirmede, GameStop olayını ‘Finans piyasalarında anarşi’ olarak yorumlayarak, “Elbette ki ben de büyük firmaların yaptığı katakullileri biliyorum. Bir parça bu olaydan mutlu olmuşluğum da var. Ama ben bilim insanıyım, tam olarak öyle değil. Burada fakirlerin zenginlere karşı bir zaferi söz konusu değil, alakası bile yok” ifadelerini kullandı.

Demirtaş, “Reddit’teki Wallstreetbets sayfasında onlarca yatırım yapan insanın çoğu zaten anarşizmi savunuyorlar. Burada şunu görüyoruz, birtakım fonlar para kaybederken, birtakım fonlar da para kazanıyor. Burada sadece küçük yatırımcılar kazanıyor, büyükler de kaybediyor diye bir şey yok. Kazananların arasında da çok büyük olanlar var. Dolayısıyla çok net bir isim yok” dedi.

İşin sonunda kaybedenin yine küçük yatırımcılar olacağını savunan Demirtaş, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyararak “Ben size bir tavsiye vereyim, bu işin sonunda olan yine küçük yatırımcılara olacak. Çok ciddi paralar kaybedebilirler. Sistemde kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmadığı için bu tür sistemlere girmek riskli olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
Ziynet Sali olay olduÖnceki Haber

Ziynet Sali olay oldu

EGM'den yaşamını yitiren polis memuruna ilişkin açıklamaSonraki Haber

EGM'den yaşamını yitiren polis memuruna...

Yorum Yazın