Omicron varyantının yeni belirtisi açıklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Omicron varyantının yeni belirtisi açıklandı
Abone ol
İngiltere'de yapılan bir araştırma, Omicron'un; öksürük, boğaz ağrısı ve ateş gibi bilinen semptomlarının arasına yenisini ekledi.

İngiltere’da yapılan yeni bir çalışma, Omicron varyantının soğuk algınlığı semptomlarına sahip olduğunu  gösterdi.

Bununla birlikte, şimdiye kadar Omicron’un, koronavirüsün önceki versiyonlarına kıyasla az şiddetli semptomlara neden olduğu düşünüldü. Ancak, çalışma, Omicron varyantının neden olduğu yeni bir Covid-19 semptomu ortaya çıkardı.

NTV'nin haberine göre diğer taraftan, bildirilen en yaygın semptomlar arasında gece terlemelerinin yanı sıra burun akıntısı, baş ağrısı, yorgunluk, hapşırma ve boğaz ağrısı da bildirildi. IncellDx adlı bilim şirketinin yaptığı çalışma kapsamında, semptom bildirim uygulaması ZOE kullanılarak,  Londra'daki teyit edilmiş Omicron vakaları analiz edildi. Ayrıca, kullanıcıların sadece yarısı klasik üç semptom (ateş, öksürük veya koku veya tat kaybı) bildirdi.

YORGUNLUK ETKİLİ
Araştırmaya öncülük eden Dr Bruce Patterson, önceki varyantlara kıyasla Omicron’da çok fazla tat ve koku kaybı görülmediğini belirterek, diğer Covid-19 varyantlarında olduğu gibi, Omicron'dan etkilenen hastalarda da yorgunluğun mevcut olduğunu ekledi.

Öte yandan, Dr. Patterson, Omicron'un parainfluenza adı verilen bir soğuk algınlığı virüsüne benzediğini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Tanju Özcan'dan 2 bin kişiye suç duyurusuÖnceki Haber

Tanju Özcan'dan 2 bin kişiye suç duyuru...

Öğrencilerin kulaklarını çeken müdüre soruşturmaSonraki Haber

Öğrencilerin kulaklarını çeken müdüre so...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!