Nureddin Nebati'den sosyal konut açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nureddin Nebati'den sosyal konut açıklaması
Abone ol
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal konut projesiyle 1 milyondan fazla kişinin 'güvenli konutlara' taşınacağını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal konut projesiyle ilgili Twitter hesabından açıklamada bulundu. Nebati, projeyle birlikte 1 milyondan fazla kişinin bu konutlara taşınacağını söyledi.

Nebati'nin açıklamaları şöyle:

"Ekonomi politikamızın hedefi sadece büyüme değil. Temel amacımız, ekonomik büyümenin yaratacağı refahı toplumun tüm kesimlerine yaymak. Vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için Türkiye tarihinin en büyük sosyal konut projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başlatıyoruz.

"Emeklilerimiz, işçilerimiz, öğrencilerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımız için büyük ölçekli bir bütçe ayırdık, toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylece, Hazine’nin desteğiyle 1 milyondan fazla vatandaşımızı güvenli konutlara taşıyacağız.

"Hazine’nin sosyal amaçlı bu dev yatırımının ayrıca, çarpan etkisiyle, 1,5 trilyon lirayı aşan bir ekonomik değer yaratacağını öngörüyoruz. Bu dev proje ile en az 100 bin yeni istihdam oluşturacak, 250’den fazla alt sektörün, sanayinin ve ticaretin çarklarını hızlandıracağız."

Anahtar Kelimeler:
Gülşen'in ev hapsi kararı kaldırıldı!Önceki Haber

Gülşen'in ev hapsi kararı kaldırıldı!

Avukata düşük faizli kredi tuzağıSonraki Haber

Avukata düşük faizli kredi tuzağı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!