MYP'li isim Yazıcıoğlu’nun korumasının ölümünü değerlendirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MYP'li isim Yazıcıoğlu’nun korumasının ölümünü değerlendirdi
Abone ol
Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisinin ölümü, siyasetin ana gündemi haline geldi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yapan Erol Yıldız’ın, Ankara’da kendi otomobilinin altında kalarak öldüğü öne sürüldü. Polis teşkilatında çalışan Yıldız, Kahramanmaraş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin 19 sanığın yargılandığı davada 23 Mayıs’ta üç polisle birlikte tanık olarak ifade verecekti. Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre, yıllarca Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte siyaset yapan, BBP’den ayrılarak Milli Yol Parti’sini kuran isimler arasında yer alan MYP Genel Sekreteri Haşim Yanar’a göre duruşmaya sayılı günler kala polis memuru Yıldız’ın ölümü "manidar" ve “şüphe” barındırıyor. Ölen polis memuru Yıldız ile sürekli irtibat halinde olduklarını, Yazıcıoğlu’nun ölümüne dair ihmalleri duruşmada anlatacağını bildiğini belirten Yanar, ölümün aydınlatılmasını talep etti.

Görülecek duruşmaya kadar ifade verecek diğer iki polis memurunun koruma altına alınması gerektiğini söyleyen Yanar, ölümünden önce polis memuru Yıldız ile sürekli görüştüklerini belirterek şunları kaydetti:

“Erol, Muhsin Başkanı arama kurtarma çalışmalarının akamete uğratıldığıyla, ihmal olduğuyla alakalı kesin kanaati olan ve bunu açık bir şekilde ifade eden arkadaşlardan bir tanesiydi. Erol Bey ile sürekli görüşüyorduk. Bu yönde ifade vermesini bekliyorduk. Duruşmada ihmalleri anlatacaktı. Diğer iki polisin nasıl ifade vereceklerini bilmiyorum ama duruşmaya kadar koruma altına alınması gerekiyor.”

Anahtar Kelimeler:
Nagehan Alçı: Sizin mahalleye transfer olmaya hiç niyetli değilimÖnceki Haber

Nagehan Alçı: Sizin mahalleye transfer o...

Geldiğimiz durum ortada! Iraklı ev sahibi gazeteciye ev vermedi: Mesleğin riskli kirayı ödeyemezsinSonraki Haber

Geldiğimiz durum ortada! Iraklı ev sahib...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!