Muhalefet SMA'lı çocuklara neden kulağını kapattı?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muhalefet SMA'lı çocuklara neden kulağını kapattı?
Abone ol
SMA'lı çocukların aileleri sık sık kampanya kaparak tedavi ücretlerini tamamlamaya çalışıyordu. İktidar da yeni hamle ile bunun önünü kapattı. Gerekçe dolandırıcılık olsa da aileler zor durumda. Muhalefet ise bu konuda hiçbir adım atmadı.

Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi yasalaştı. Teklifin yasalaşmasıyla birlikte, yüzlerce SMA hastası çocuğun ailelerinin başlattığı yardım kampanyaları da engellenmiş oldu.

SMA hastası yüzlerce çocuk zamanla yarışıyor. Aileler, Sağlık Bakanlığının karşılamadığı ve 20 milyon lirayı bulan tedavi masrafları için kampanya yürütüyor. Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi’nin yasalaşmasıyla birlikte ailelerin bu kampanyaları da engellenmiş oldu. Artık valilik izni olmadan kampanya yürütülemeyecek.

Bu çocukların kampanyalarını nasıl tamamlayacağı bilinmiyor. Valilik iznini tamamlayaman çok sayıda aile kampanyayı sonlandırdı. Muhalefet ise ailelere defalarca kulağını kapattı. medyablok üzerinden defalarca talep göndersek de kabul edilmedi. Muhalefetin bu sessizliği ailelerin de tepkisini topladı.

Anahtar Kelimeler:
Cenaze yıkamak için para isteyen imama soruşturma açıldıÖnceki Haber

Cenaze yıkamak için para isteyen imama s...

Neyi bekliyorsunuz: 75 milyon TL SMA'lı bebeklere verilsinSonraki Haber

Neyi bekliyorsunuz: 75 milyon TL SMA'lı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!