Midyat Kaymakamı'nın iş bulamayan kadına boya kutusu hediyesi tepki çekti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Midyat Kaymakamı'nın iş bulamayan kadına boya kutusu hediyesi tepki çekti
Abone ol
İş bulamadığı için ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan ve eşi ile çocuklarına bakan Süreyya E.'ye plaket ve ayakkabı boyası kutusu hediye edildi. Sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

Mardin'in Midyat ilçesinde, Kaymakam Ahmet Solmaz, iş bulamadığı için ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan ve eşi ile çocuklarına bakan Süreyya E.'ye plaket ve ayakkabı boyası kutusu hediye etti.

Midyat Kaymakamı, iş bulamadığı için ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan kadına boya kutusu hediye etti. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf tepki çekti. 


Mardin'in Midyat ilçesinde, yatağa bağlı eşi ile 5 çocuğuna bakan Süreyya E.'nin durumunun medyada yer almasından sonra Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz tarafından kaymakamlığa çağrılan kadına Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla erzak yardımı yapıldı. Kaymakam tarafından Süreyya E.'ye bir de ayakkabı boya kutusu hediye edildi ve bir plaket verildi. 

Kaymakamlık, sosyal medya hesaplarından Süreyya E.'ye plaket verilirken çekilen fotoğrafı paylaştı. Fotoğrafta 'hediye' olarak boya sandığı verildiği de görüşdü.

Paylaşımda "Helal lokma peşinde. Midyat Dörtyol'da ailesinin geçimini sağlamak için ayakkabı boyacılığı yaparak 5 çocuğuna bakmaya çalışan 36 yaşındaki  Süreyya E.'nin ihtiyaçları Kaymakamımız Ahmet SOLMAZ tarafından giderildikten sonra kendisine boya sandığı da hediye edildi" denildi.

Sosyal medya kullanıcıları paylaşıma tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Kaymakamlığa ait sanal medya hesapları ile Midyat yerelinde yayın yapan yerel medya fotoğraf ve haberleri kaldırdı. (T24)

Anahtar Kelimeler:
AKP'li Tosun:Almanya'da enflasyon yüzde 2'den 5'e çıkmış yani yüzde 150'lik enflasyonÖnceki Haber

AKP'li Tosun:Almanya'da enflasyon yüzde...

AKP, Seçim Yasası değişikliğini Mart başında Meclis'e sunmayı planlıyor: Baraj 7'de kaldıSonraki Haber

AKP, Seçim Yasası değişikliğini Mart baş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!