MHP' cephesinden Esad'la görüşme açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MHP' cephesinden Esad'la görüşme açıklaması
Abone ol
MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’la görüşmesine lişkin olarak yaptığı açıklamada “Bölgesel şartlar bizi Esad’la görüşmeye adeta itiyor ve zorunlu kılıyor” ifadelerini kullandı.

MHP’li Yönter, çıktığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Devlet Başkanı Esad’la görüşmesine ilişkin, Yönter, Esad’la görüşülürse Türkiye’de bulunan Suriyeli sığınmacıların artık ülkelerine dönmelerinin önünde engel kalmayacağını da belirtti.

''Siyasette küslük olmaz'' diyen Yönter, “Yakın zamanda bir görüşme bekliyor musunuz” sorusuna ise, “Bölgesel şartlar, bölgesel ve uluslararası dinamik karakterli yeni gelişmeler, komşuluk hukuku, asırlara dayanan birlik ve beraberlik, inanç temelli bağlar bizi Esad’la görüşmeye adeta itiyor ve zorunlu kılıyor. Çözemeyeceğimiz, paylaşamayacağımız herhangi bir sorun yok. Esad’la görüşmenin iki temel katkısı olacaktır. Birincisi terörle mücadelede müessir bir blok oluşacaktır. İkincisi ise Türkiye’de bulunan Suriyeli sığınmacıların artık ülkelerine dönmelerinin önünde hiçbir engel kalmayacaktır.” cevabını verdi. 

Anahtar Kelimeler:
"Türk vatandaşlığına geçmek isteyenler için uygundur” diyerek Kanal İstanbul projesi etrafındaki arsaları satışa çıkarmışlarÖnceki Haber

"Türk vatandaşlığına geçmek isteyenler i...

Türkiye'de bu da oldu: Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırdılarSonraki Haber

Türkiye'de bu da oldu: Seçimi kazanmak i...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!