İstanbul
01 Aralık, 2023, Cuma
 • DOLAR
  28.89
 • EURO
  31.50
 • ALTIN
  1892.6
 • BIST
  7948.6
 • BTC
  37690.42$

MEB'den okullara yazı: Kapasite yetersiz, sınıfta bırakmayın!

MEB'den okullara yazı: Kapasite yetersiz, sınıfta bırakmayın!
Eğitimdeki vahim durum, Milli Eğitim Bakanlığının meslek okullarına gönderdiği yazıyla daha da belirginleşti. Yazıda fiziki kapasiteler yetersiz olduğu için öğrencilerin sınıfta bırakılmaması istendi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, mesleki ve teknik liseler arasındaki nakiller ile alan geçiş işlemlerine yönelik okullara yazı gönderdi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener imzası ile 22 Eylül’de gönderilen yazıda, eğitim sistemindeki çöküşün itirafı niteliğinde ifadeler kullanıldı. Geçen yıl lisede sınıf tekrarını kaldıran MEB bu kez fiziki kapasitesi yetersiz okullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmamasını istedi.

Yazıda, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla mesleki ve teknik liselerde 47 alan ile 105 dala ait yeni Çerçeve Öğretim Programları’nın devreye girdiği belirtildi. Yeni programların devreye girmesi ile birlikte önceki programların kademeli olarak yürürlükten kaldırıldığını bildiren yazıda, kaldırılan programlarda öğrenim gören ya da sınıfta tekrara kalan öğrencilerin eğitime nasıl devam edeceğine yönelik tereddütlerin giderileceği kaydedildi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!