Kızını darbeden babaya 'yaralama' suçundan 3 bin TL para cezası

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kızını darbeden babaya 'yaralama' suçundan 3 bin TL para cezası
Abone ol
Kızına şiddet uygulayan Ali A., 'yaralama' suçundan 150 adli gün karşılığı 3 bin TL para cezasına çarptırıldı

Kayseri'de dışarı çıkmak isteyen kızı S.A.'yı darp ettiği için tutuksuz yargılanan Ali A., 150 adli gün karşılığı 3 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Olay, geçen yıl 20 Kasım'da, Kocasinan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre S.A., babası Ali A.'dan dışarı çıkmak için izin istedi. Babanın "Hayır" cevabı üzerine kızı ile arasında tartışma çıktı. Ali A., kızı S.A.'yı tekme ve tokat ile dövdü. Kızının şikayetçi olması üzerine Ali A. hakkında 'yaralama' suçundan dava açıldı.  

Kayseri 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında sanık Ali A. ile kızı S.A. hazır bulundu. Kızının daha sonra şikâyetinden vazgeçtiği davada Ali A., suçsuz olduğunu belirterek, "Kesinlikle kızımı darbetmedim, beraatimi istiyorum" dedi.

Şikâyetçi olmadığını söyleyen S.A. ise "Dışarı çıkmak istedim. Babam izin vermedi. Aramızda da sözlü tartışma oldu. Şikayetçi değilim. Darbetmedi" diye konuştu.

Mahkeme, sanık Ali A.'yı 'yaralama' suçundan 150 adli gün karşılığı 3 bin TL para cezasına çarptırarak, cezasını da ertelemedi. (DHA)

Anahtar Kelimeler:
Star TV, iddialı dizisi için final kararı aldıÖnceki Haber

Star TV, iddialı dizisi için final karar...

Koronavirüs sonrası ‘uyuz’ tırmanıyorSonraki Haber

Koronavirüs sonrası ‘uyuz’ tırmanıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!