Kılıçdaroğlu'ndan sonra CHP'li Torun da gazeteciye tokat atan Muharrem Sarıkaya'ya konuştu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu'ndan sonra CHP'li Torun da gazeteciye tokat atan Muharrem Sarıkaya'ya konuştu
Abone ol
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da gazeteciye tokat atan Muharrem Sarıkaya’ya demeç verdi. Sarıkaya, Torun’un kendisine verdiği demeci Habertürk’teki köşesine aktardı.

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Merkez Yürütme Kurulu’nda oy birliği ile disipline sevkine ilişkin süreçte muhafazakâr kadınların birincil rol oynadığını yazdı.

Sarıkaya, "Anlaşılan o ki kadın muhafazakârlara dönük en küçük olumsuzluğa da müsamaha gösterilmeyecek. Tanju Özcan da bunun en önemli göstergesi olacak" yorumunu yaptı. 

Sarıkaya, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile yaptığı görüşmeyi aktarırken, Bolu Belediye Başkanı Özcan’ın AKP'li kadın belediye meclis üyesinin söz almak için el kaldırdığında, “Bana niye el sallıyorsunuz. Allah Allah ayıp oluyor. Ben evli barklı adamım ayıp oluyor” dediğine dikkat çekildiğini söyledi.

Sarıkaya, Özcan'ın disipline sevki sürecine ilişkin olarak şu bilgileri paylaştı:

"Son dönem yaptığı açıklamaların da ve öncesinde yine bir kadın ile diyaloğunu aktarırken kullandığı ifadelerin de sorunlu olduğunu belirtmiş.

Belediye önünde yapılan protesto sırasında cama çıkıp dans etmesinin de belediye başkanı ciddiyetine uymadığına vurgu yapıp, kesin ihraç edilmesi gerektiğini söylemiş.

Torun sözlerini tamamlar tamamlamaz bütün üyeler sanki bu talebi bekliyor gibi eleştirilerini sıralamış.

Muhafazakâr kesimle yakınlaşma süreci yaşanırken, bu tür davranışların zarar verdiğini belirtip, kesin ihraç ile disipline sevkine onay vermiş.

Torun, dün sohbet ederken, daha önceki tutumu nedeniyle Özcan’ı disipline sevk ettiklerini ve uyarı cezası verildiğini de anımsattı.

Anlaşılan o ki CHP, bir süredir muhafazakâr kesimle, özellikle de siyaseti çok etkileyen ve mağduriyeti en çok hisseden kadın muhafazakârlar üzerinden siyasetini yürütüyor.

Anlaşılan o ki kadın muhafazakârlara dönük en küçük olumsuzluğa da müsamaha gösterilmeyecek.

Tanju Özcan da bunun en önemli göstergesi olacak."

Anahtar Kelimeler:
Selahattin Demirtaş: Erdoğan adaylıktan çekilmek istiyor olabilir mi?Önceki Haber

Selahattin Demirtaş: Erdoğan adaylıktan...

TÜİK: Çiftçinin maliyeti geçen yılın aynı ayına göre yüzde 155 arttıSonraki Haber

TÜİK: Çiftçinin maliyeti geçen yılın ayn...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!