Kılıçdaroğlu'ndan 'Abdullah Gül'ün adaylığı' açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu'ndan 'Abdullah Gül'ün adaylığı' açıklaması
Abone ol
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül'ün adaylığı hakkında "Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de... İnsanlar aday olarak görmek istediği kişilerin adını telaffuz edebilir. Bizim 6’lı masada isim değerlendirmemiz yok" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemle ilgili görüşlerini Cumhuriyet’ten Mustafa Balbay ile paylaşı. Balbay’ın bugünkü köşesine taşıdığı Kılıçdaroğlu röportajından Abdullah Gül’ün adaylığı, Sedat Peker’in ifşaları, yargının durumu ve erken seçim ihtimalleri öne çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"(Abdullah Gül’ün adaylığı) Biz altı lider yeni seçilecek cumhurbaşkanı ile birlikte yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Temel konularda mutabıkız. Ancak henüz masada isimlendirme yapmadık. Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de... İnsanlar aday olarak görmek istediği kişilerin adını telaffuz edebilir. Bizim 6’lı masada isim değerlendirmemiz yok.

"Sedat Peker mafya içindeki bir kişi olarak içeriden bilgi veriyor. Zaten mafyatik örgütler bu yolla çökertilir. Savcıların bir şey yapmasına gerek yok. Sedat Peker’in söylediklerini sıralayıp ifade alacaklar. Tek tek kişilerle uğraşmak yerine köklü bir temiz eller operasyonu gerekli. Ancak çarkın içindekiler çarkı temizleyemezler. Burada ana sorun savcılar değil, başsavcılar.

"Türkiye seçim atmosferine girdi. Öyle ya da böyle erken seçim görünüyor. Yaptıkları son değişikliğin uygulanabilmesi için bir yıl geçmesi gerekiyor ya, nisandan sonra seçim güçlü olasılık...

"Sandık güvenliğini şimdiden örgütlemeye başladık. Kusura bakmasınlar YSK’ye güvenmiyoruz. 81 ildeki sandık sorumlusu belli. İlçe başkanlarımız onları zaman zaman arayıp sağlama yapıyor"

CHP’de Diyarbakır hareketliliği

Balbay’ın yazısına göre Kılıçdaroğlu ayrıca daha önce milletvekili çıkarılamayan illerle ilgili çalışmaların da olduğunu ifade etti. Balbay, "Bunun bir örneği Diyarbakır. Burada milletvekili olasılığı yükselince parti içi de hareketlenmiş. Yeni bir il örgütü yapısı için Oğuz Kaan Salıcı görevlendirilmiş" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
HDP'den 'bakanlık' yanıtıÖnceki Haber

HDP'den 'bakanlık' yanıtı

Ahmet Hakan’dan öneri: Sorulara cevap verirken yuvarla gitsin, netlik zamanı değilSonraki Haber

Ahmet Hakan’dan öneri: Sorulara cevap ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!