Kılıçdaroğlu "Erdoğan'ın yurtdışına kaçış planı" dedi: Saat 22.00'de skandalı açıklayacağım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu "Erdoğan'ın yurtdışına kaçış planı" dedi: Saat 22.00'de skandalı açıklayacağım
Abone ol
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtdışına kaçma planı olduğunu öne sürerek, "Saat 22.00'de skandalı açıklayacağım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Konuşmasında MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi Türk Lirası’ndaki değer kaybı üzerinden eleştiren Kılıçdaroğlu, "Devlet Bahçeli cebinde dolar mı taşıyor?" sorusunu sordu.

"Skandalı 22.00'de açıklayacağım"

"Suça bulaşmış bürokrat, beni iyi dinle kardeşim" diye söze başlayan Kılıçdaroğlu, bu akşam saat 22.00’de bir skandalı açıklayacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

"Suça bulaşmış bürokrat beni iyi dinle kardeşim, bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen planlardan sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde hâlinin nice olduğunu hiç umursamıyorlar. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan'ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sınırlı. İzin çıkarma peşindeler. O birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen yoksun. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak. Ben de 22.00'de sana skandalı açıklayayım sen de beni dinle. Amacım pisliğe bulaştırdıkları sarmaldan seni yol yakınken kurtarmak."

AK Parti'den jet yanıt

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. AK Partili Çelik iddiaları yalanladı ve "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sn Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır… Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir" ifadelerini kullandı.

Çelik şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

"Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

"Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi  istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

"CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

"Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez.

"Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk  temelinde vermeye devam edeceğiz…"

Anahtar Kelimeler:
Canlı bomba eylemi hazırlığındaki IŞİD'li İstanbul'da yakalandı!Önceki Haber

Canlı bomba eylemi hazırlığındaki IŞİD'l...

'Aile danışmanı', "Bayanlara mahsus Dişilik Okulu" açtıSonraki Haber

'Aile danışmanı', "Bayanlara mahsus Dişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!