Joe Biden konuşuyor: Rusya'ya yanıt!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Joe Biden konuşuyor: Rusya'ya yanıt!
Abone ol
ABD Başkanı Joe Biden, BM 77'nci Genel Kurulu’nda yaptığı hitabında, “Hiç kimse Rusya’ya tehdit etmedi. Çatışmayı isteyen sadece ve sadece Rusya oldu” dedi.

Rusya'nın kısmi askeri seferberlik kararı ve Ukrayna'da bulunan Rusya kontrolündeki 4 bölge için referandum kararı alınmasının ardından ABD Başkanı Joe Biden BM toplantısında yapacağı konuşmayı son anda değiştirdi. Biden BM 77'nci Genel Kurulu’nda yaptığı hitabında, “Hiç kimse Rusya’ya tehdit etmedi. Çatışmayı isteyen sadece ve sadece Rusya oldu” dedi. Biden, Kremlin'in sahte bir referandum düzenlediğini de sözlerine ekledi.

Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ilan ettiği kısmi seferberliğe değinerek, ''Putin yine sorumsuzca açıklamalar yapıyor. ABD bu savaşın adil bir şekilde sona ermesini istiyor. Başka bir ülkenin topraklarını güç kullanarak ele geçiremezsiniz. ABD her zaman demokrasiyi güçlendirmek ve korumak için çalışmaktadır. Ukrayna, her egemen ulusla aynı haklara sahiptir. Ukrayna ile dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz'' dedi.

Joe Biden, “BM Güvenlik Konseyi üyeleri BM Sözleşmesini korumalı ve çok sıra dışı durumlar dışında veto hakkını kullanmamalıdır. Bu şekilde BM Güvenlik Konseyi güvenilir ve inanılır olacaktır” ifadelerini kullanarak, ABD’nin BM Güvenlik Konseyi’nin daimi ve geçici üyelerinin sayısının arttırılmasını desteklediğini açıkladı.

Biden, ''Rusya'nın savaşı aslında bu gıda güvenliğini sorununu oluşturuyor ve onlar bunu sonlandırabilir. Rusya'nın savaşı gıda güvensizliğini daha da kötüleştiriyor. Bu yüzden Karadeniz'de tahıl ihracatı mekanizmasını kuran BM'deki çalışmalar için minnettarım'' ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, küresel gıda güvenliği için 2.9 milyar dolarlık bir Küresel Gıda Güvenliği Destek Paketi açıkladı.

Anahtar Kelimeler:
Tartıştığı eniştesini kaldırım taşıyla öldürdü!Önceki Haber

Tartıştığı eniştesini kaldırım taşıyla ö...

Musa Anter davası zamanaşımına uğradıSonraki Haber

Musa Anter davası zamanaşımına uğradı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!