İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili yeni açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili yeni açıklama
Abone ol
İYİ Partili Cihan Paçacı, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı için "Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir. Ancak tespiti sırasında birinci turda seçilmeyi sağlayacak bunu riske sokmayacak adayın tercihi doğru olur" dedi.

Habertürk'ten Sibel Erdem'e yaptığı açıklamada "Kemal Bey cumhurbaşkanı olması halinde doğru bir isimdir" diyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Ancak adayların tespiti sırasında en fazla seçilme ihtimali olan ve birinci turda seçilmeyi sağlayacak bunu riske sokmayacak olan adayın tercihi doğru olur" ifadelerini kullandı.

'MERAL HANIM ÇOK BÜYÜK BİR FEDAKARLIK YAPTI'
Paçacı, şöyle devam etti:

“Meral Hanım çok büyük bir fedakarlık yaptı, anketlerde oy oranları yüksek olduğu, kendisinin yükselen bir trendi olduğu halde daha önce söylediği sözün arkasında durarak cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Bu, büyük bir fedakarlık örneğidir.

Bu söylediklerimizden Kemal Bey'e karşı olduğumuz sonucu çıkmasın ama İYİ Parti'nin yol haritası paydaşlarla ortak bir aday tespit edilmesi ve bu noktada seçilecek bir isim olması. Meral Hanım cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıklayarak büyük bir fedakarlık gösterdi ama ‘bu yarıştan çekildik, istediğiniz adayı destekleriz’ anlamına gelmez."

KORAY AYDIN NE DEMİŞTİ?
Koray Aydın da konuyla ilgili açıklamasında "Kendisinden talip olduğunu duymadım. Herkes idealist davranmalı. Nefis zamanı değil" ifadesini kullanmıştı. Aydın, kazanamama ihtimali olan bir isme 'evet' demeyeceklerini de belirtmişti.
 

Anahtar Kelimeler:
Google'da 2021 yılının arama trendleri belli oldu: Türkiye en çok neler aradı?Önceki Haber

Google'da 2021 yılının arama trendleri b...

TikTok'ta e-ticaret dönemi başlıyorSonraki Haber

TikTok'ta e-ticaret dönemi başlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!