İstanbul'da suya yüzde 25 zam!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İstanbul'da suya yüzde 25 zam!
Abone ol
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, İSKİ su fiyatlarına yüzde 25 zam yapılması kararı onaylandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, İSKİ su fiyatlarına yüzde 25 zam yapılması kararı onaylandı.

Rutin zamlar iptal edilmişti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Ağustos’ta Cumhur İttifakı’nın belediye meclisindeki çoğunluğunu kullanarak rutin zamları iptal ettiğini duyurmuştu. İmamoğlu, Türkiye’nin birçok ilinde su idarelerinin enflasyona karşı kendini korumak için rutin zam uygulaması yaptığını bildirmişti.

İmamoğlu, göreve geldiklerinden beri su faturalarında yüzde 40 oranında hafiflettiklerini vurgulayarak şunları söylemişti:

“Ancak o günden sonra, Türkiye’nin artan maliyetleri üzerinden kendisini koruması gereken bir kurumumuz İSKİ. Ne yaptı bugünün muhalefeti? Meclis’teki çoğunluğunu kullanarak, rutin bir biçimde Türkiye’nin birçok ilindeki su idarelerinde, enflasyona karşı kendini korusun diye, TEFE ve TÜFE oranları üzerinden zam, her ay kendiliğinden yapılır. Bunu iptal ettiler. Bugünün İstanbul’daki muhalefeti, ne yazık ki bunu Meclis’teki çoğunluğunu kullanarak, iptal ettiler. İki; zam almamız gereken süreçlerde bize zam vermediler. Su yaşam. Su olmadan yaşam olmaz. Yani suyun faturası belli, oradan gelen gelirle de giderlerinizi planlarsınız. İstanbul’un, İSKİ’nin giderleri öyle aksatılacak bir gider değil”

Anahtar Kelimeler:
Erotik poz paylaşarak duyurdu: Madonna'nın 'Sex' kitabı yeniden basılacakÖnceki Haber

Erotik poz paylaşarak duyurdu: Madonna'n...

Togg CEO'su açıkladı: Halkın ulaşabileceği modeller 5 yıl sonra...Sonraki Haber

Togg CEO'su açıkladı: Halkın ulaşabilece...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!