İstanbul
16 Nisan, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.53
 • EURO
  34.61
 • ALTIN
  2491.7
 • BIST
  9548.09
 • BTC
  62541.79$

İstanbul'da suya yüzde 25 zam!

İstanbul'da suya yüzde 25 zam!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, İSKİ su fiyatlarına yüzde 25 zam yapılması kararı onaylandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, İSKİ su fiyatlarına yüzde 25 zam yapılması kararı onaylandı.

Rutin zamlar iptal edilmişti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1 Ağustos’ta Cumhur İttifakı’nın belediye meclisindeki çoğunluğunu kullanarak rutin zamları iptal ettiğini duyurmuştu. İmamoğlu, Türkiye’nin birçok ilinde su idarelerinin enflasyona karşı kendini korumak için rutin zam uygulaması yaptığını bildirmişti.

İmamoğlu, göreve geldiklerinden beri su faturalarında yüzde 40 oranında hafiflettiklerini vurgulayarak şunları söylemişti:

“Ancak o günden sonra, Türkiye’nin artan maliyetleri üzerinden kendisini koruması gereken bir kurumumuz İSKİ. Ne yaptı bugünün muhalefeti? Meclis’teki çoğunluğunu kullanarak, rutin bir biçimde Türkiye’nin birçok ilindeki su idarelerinde, enflasyona karşı kendini korusun diye, TEFE ve TÜFE oranları üzerinden zam, her ay kendiliğinden yapılır. Bunu iptal ettiler. Bugünün İstanbul’daki muhalefeti, ne yazık ki bunu Meclis’teki çoğunluğunu kullanarak, iptal ettiler. İki; zam almamız gereken süreçlerde bize zam vermediler. Su yaşam. Su olmadan yaşam olmaz. Yani suyun faturası belli, oradan gelen gelirle de giderlerinizi planlarsınız. İstanbul’un, İSKİ’nin giderleri öyle aksatılacak bir gider değil”

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!