İstanbul
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  33.00
 • EURO
  35.95
 • ALTIN
  2545.0
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66554.13$

İsrail'den Hamas'ın rehine çıkışına yanıt: Saldırılar devam edecek


İsrail'den Hamas'ın rehine çıkışına yanıt: Saldırılar devam edecek
İsrail, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde’nin “Her saldırıda bir İsrailli rehine infaz edilecek” açıklamasının ardından rehinelerin nerede olduğuna dair bilgi olmadığı sürece onlara zarar verme pahasına saldırıların devam edeceğini duyurdu.

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’nın başlattığı saldırılar sonrası İsrail’den de karşı saldırılar gelmesiyle 900 İsrailli, 687 de Filistinli hayatını kaybetti. Kanlı çatışmalar sürerken Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, El Cezire’ye yaptığı açıklamada “İsrail’in halkımıza uyarı yapmadan düzenlediği her saldırıda bir İsrailli rehine infaz edilecek ve görüntüsünü yayınlayacağız. İşgalle anladığı dilden konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Üst düzey Hamas yetkilisi Musa Ebu Marzouk ise, Hamas’ın hedeflerine ulaştığı” için “siyasi diyaloğa açık” olduğunu açıkladı. Marzouk basına yaptığı açıklamada, Hamas’ın muhtemel bir ateşkesi tartışmaya istekli olup olmadığı sorusuna, Hamas’ın “bu tür bir şeye” ve “tüm siyasi diyaloglara” açık olduğu cevabını verdi. Marzouk ayrıca, Hamas’ın aralarında Rusya ve Çin vatandaşlarının da bulunduğu İsrail’den “onlarca” çifte vatandaşını esir aldığını ifade etti.

İsrail yönetiminin açıklamasında ise “İsrailli rehinelerin nerede olduğuna dair doğru bilgi mevcut olmadığı sürece onlara zarar verme pahasına bile gerçekleştirileceği” belirtildi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!