İstanbul
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  33.04
 • EURO
  36.01
 • ALTIN
  2546.7
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66541.29$

İsrail-Filistin gerilimi: Gazze'deki bakanlık binası füzeyle yıkıldı

İsrail-Filistin gerilimi: Gazze'deki bakanlık binası füzeyle yıkıldı
Hamas'ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın, dün sabah İsrail'e 'Aksa Tufanı' isimli operasyon kapsamında saldırı başlatıldığını açıklamasının ardından savaş ilan eden İsrail’in uçakları Gazze’deki hükümete bağlı Çalışma Başkanlığı binasını füzeyle yıktı. Gazze'nin Han Yunus kentinde bulunan El-Emin Muhammed Camisi ise saldırıda yıkıldı.

Hamas’ın silahlı grubu, dün İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” isimli bir operasyon başlattıklarını açıkladı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise “Savaştayız ve kazanacağız” açıklaması yaptı. Netanyahu ilerleyen saatlerde ise, “Tüm askeri gücümüzü kullanacağız” diyerek Gazzelilere bölgeyi terk edin çağrısı yaptı. Hamas lideri İsmail Heniyye ise Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıya tepki olarak ‘bir kahramanlık savaşı’ içerisinde olduklarını belirtti.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 20'si çocuk 256 kişinin yaşamını yitirdiğini, 121'i çocuk 1788 kişinin yaralandığını açıklarken İsrail basınında da saldırılarda şu ana kadar 300 İsraillinin öldüğü yazıldı. İsrail Sağlık Bakanlığı yaralanan İsraillilerin sayısının 1864'e çıktığını duyurdu.

İsrail savaş uçakları bu sabah, Gazze’deki hükümete bağlı Çalışma Başkanlığı binasını füzeyle hedef aldı. Savaş uçakları tarafından bombalanan bina yıkıldı.

İsrail'in Gazze'nin Han Yunus kentine düzenlendiği saldırıda ise El-Emin Muhammed Camisi yıkıldı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!