İstanbul
19 Haziran, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.62
 • EURO
  35.12
 • ALTIN
  2441.2
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65304.69$

İslam Memiş’ten elinde altın olanlara öneri


İslam Memiş’ten elinde altın olanlara öneri
Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara tarih de vererek gram altın fiyatlarına ilişkin dikkat çeken bir tahminde bulundu. Memiş, “Fırsatı değerlendirin” dedi.

Altın piyasalarının inişli çıkışlı seyri, finans analistlerinin yakından takip ettiği bir konu haline geldi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, bu dalgalı hareketlilikle ilgili yeni bir değerlendirme yaptı.

Memiş, teknik analizler ışığında ons altın için şu değerlendirmeyi yaptı: "Ons altın 1.921 dolarda. 1.930 dolar test edildi, geri geldi. FED'e kadar baskılanma süreci devam ediyor.

Teknik olarak 1900 – 1930 dolar aralığını takip ediyoruz. Yükselişin devam etmesi için 1.930'un kırılması lazım, düşüşler için 1900 altı. Dar bant aralığında."

Memiş, elinde dolar bulunanları altındaki düşüşleri fırsat olarak değerlendirmeleri konusunda uyardı; ekim ayını işaret ederek şöyle devam etti: "Elinde dolar olanlar ons altın tarafındaki düşüşleri fırsat olarak değerlendirebilir. Parite üzerinden altın, gümüş, euro yapabilirsin.
Ons tarafında ekim ayı itibarıyla rüzgâr tersine dönecek ve 2.000 seviyesini göreceğiz. Orta ve uzun vadede yön yukarı."
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!