"İşaret fişeğini özel ambulans şoförleri stat tuvaletine bırakmış"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
"İşaret fişeğini özel ambulans şoförleri stat tuvaletine bırakmış"
Abone ol
Olaylı Göztepe-Altay maçıyla ilgili gözaltı sayısı 21'e yükseldi.

Saha olayları nedeniyle ertelenen Göztepe-Altay maçıyla ilgili gözaltı sayısı 21'e çıktı. Valilik, yaptığı açıklamada, taraftarı yaralayan fişeği stat tuvaletine özel ambulans şoförlerinin bıraktığını duyurdu.
 İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Göztepe-Altay maçının olaylar nedeniyle tatil edilmesinin ardından Gürsel Aksel Stadı'na giderek bilgi aldı.

Eski Göztepe Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Sepil ile Altay Kulübü Başkanı Ayhan Dündar'la açıklama yapan Köşger, müsabakanın 19. dakikasında siyah-beyazlı taraftarların bulunduğu bölümden, ev sahibi takım seyircilerinin olduğu bölüme doğru işaret fişeği olarak değerlendirdikleri bir cismin fırlatıldığını söyledi.


Bu olay nedeniyle bir Göztepe taraftarının yaralandığını kaydeden Vali Köşger, şöyle konuştu: "Bu olaya sağlık görevlileri tarafından müdahale edilirken bir Göztepe taraftarının stadyuma atlaması ve daha sonrasında da korner direğini alarak Altay kalecisinin başına vurması şeklinde bir üzücü hadise yaşandı. Biz İzmir'in bu iki güzide ve tarihi takımının arasındaki bu İzmir derbisinin aslında İzmir'in geldiği düzeye, Türk sporunun geldiği düzeye uygun bir şekilde seyircili olarak, deplasman taraftarının da katılımıyla olmasının uygun olacağını değerlendirmiştik. Bu kararı alıyorken de kulüplerle ve ilgili herkesle istişare ederek bu kararı almıştık."

Üzgün olduklarını söyleyen Köşger, şöyle devam etti: "Her iki olaya da karışmış olan kişiler emniyetimizce gözetim altına alındı. Şu anda 13 kişi gözetim altında bulunmakta. Hastanelerdeki durumla ilgili de kısaca bilgi vermemiz gerekirse Altay'ın kalecisinde herhangi bir sıkıntı yok, hayati risk yok. Sabaha kadar tedbiren müşahede altında tutulacak. Diğer Göztepe taraftarı olan ve işaret fişeğiyle yaralandığını değerlendirdiğimiz vatandaşımızın da tedavisi devam ediyor. Bir yaralanma söz konusu olduğu için de estetik birtakım dikişlerin atılması gereken durumlar var, yüzünde yaralanma olduğu için birtakım sıkıntılar var. Tedavi süreci devam ediyor."

Anahtar Kelimeler:
Samsun'da akıl almaz olay: Köpek, ava giden sahibini vurdu!Önceki Haber

Samsun'da akıl almaz olay: Köpek, ava gi...

Taksim saldırısı ile ilgili yeni gelişmeSonraki Haber

Taksim saldırısı ile ilgili yeni gelişme

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!