"İran rejimi Mahabad'da ağır silahlarla ateş açtı" iddiası

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
"İran rejimi Mahabad'da ağır silahlarla ateş açtı" iddiası
Abone ol
İran'ın Mahabad kentinde Devrim Muhafızları'nın ağır silahlı birliklerinin sivillere ateş açtığı iddia edildi. Kentte elektriklerin kesildiği aktarıldı.

İran'da Mahsa Amini'nin ölümünden sonra başlayan eylemler ikinci ayını geride bırakırken, Tahran yönetimi de eylemcilere karşı kullandığı şiddetin dozunu arttırdı. soL’da yer alan habere göre; askerler tarafından kuşatıldığı iddia edilen Mahabad kentinden yapılan sosyal medya paylaşımlarından ağır makinalı silah sesleri gelirken şehirde yer yer patlama sesleri de yükseliyor. 

İnsan hakları gözlemcilerinin ve bazı uluslararası gazetecilerin dikkat çektiği kuşatmada ölü sayılarının artmasından endişe edilirken, şehrin bazı bölgelerinde ışıkların kolluk kuvvetleri tarafından karartıldığı bildirildi.

Gün içinde Ali Hamaney, başkent Tahran'da İsfahan kentini temsilen kendisini ziyarete gelen bir grupla buluştu. Hamaney, "Bu olaylar, suçlar ve meydana gelen yıkımlar, insanlar ve iş dünyası için sorun yaratıyor ancak bunlar devlete zarar veremeyecek kadar aşağılıktır. Bu kötülüklere son verilecek ve İran daha güçlü şekilde yoluna devam edecek" ifadelerini kullanmıştı.

Anahtar Kelimeler:
Son ankette iktidara kötü haber: AK Parti psikolojik sınırın, MHP barajın altında!Önceki Haber

Son ankette iktidara kötü haber: AK Part...

Suriye ve Kuzey Irak'a operasyonSonraki Haber

Suriye ve Kuzey Irak'a operasyon

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!