İngiltere kraliçesi öldü, Antalya ve Isparta'da işçiler fazla mesaiye kaldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İngiltere kraliçesi öldü, Antalya ve Isparta'da işçiler fazla mesaiye kaldı
Abone ol
İngiltere'de Kraliçe 2. Elizabeth’in yas ve cenaze programında kullanılmak üzere Antalya ve Isparta’dan en az 1.5 milyon dalı bulacak karanfil sevkiyatı başladı. Bu sebeple işçilerin çalışma saatleri günlük 2’şer saat artırılırken, 11 ve 18 Eylül pazar tatilleri de iptal edildi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ölümü sonrası, cenaze programında kullanılacak karanfiller için Türkiye’ye sipariş verildi. Antalya Ticaret Borsası (ATB) Meclisi ile Kesme Çiçek ve Süs Bitkileri Meslek Komitesi Üyesi Selçuk Çelebi, Kraliçe Elizabeth’in ölüm haberiyle İngiltere’deki müşterilerinden ekstra çiçek siparişleri almaya başladıklarını söyledi.

Çiçek firmasında kalite kontrol ve depo sorumlusu olan Ziraat Mühendisi Rabia Yıldırım, yayla bölgesindeki üretimin az olduğu dönem olması nedeniyle normalde günlük 8 saat şeklinde bir çalışma programı uygularken, Kraliçe Elizabeth’in ölümü üzerine hem mesai saatlerinin hem de işçi sayısının artırıldığını ifade etti. Yıldırım, bu süreçte işçilere günlük 2 saat fazla mesai yaptırıldığını, işçilerin 11-18 Eylül Pazar günleri de çalıştırılması kararı aldıklarını dile getirdi. Yıldırım, 30 olan işçi sayısının da 45’e çıkarıldığını kaydetti. 

Anahtar Kelimeler:
Etiyopya 2015'e 'merhaba' dediÖnceki Haber

Etiyopya 2015'e 'merhaba' dedi

Et ve süt ürünlerine dev zam yolda!Sonraki Haber

Et ve süt ürünlerine dev zam yolda!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!