İmamoğlu duyurdu: Öğrenci bursuna zam!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İmamoğlu duyurdu: Öğrenci bursuna zam!
Abone ol
İBB Başkanı Erem İmamoğlu, geçtiğimiz yıl 3 bin 200 lira olan İBB bursunun bu yıl 4 bin 500 liraya çıkarıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl 51 bin 890 üniversiteli öğrencinin ‘Genç Üniversiteli’ eğitim desteğini almaya hak kazandığını açıklayan İmamoğlu, “Aralık ayının ilk haftası 3.200 TL'lik eğitim desteğinin ilk taksidi hesaplara yatacak. Tüm öğrencilere sevgiler ve başarılar.” ifadelerini kullanmıştı.

Dün bir basın lansmanı ile İBB'nin 3 yılını özetleyen İmamoğlu, geçtiğimiz yıl 3 bin 200 lira olan İBB bursunun bu yıl 4 bin 500 liraya çıkarıldığını açıkladı. İmamoğlu'nun konuyla ilgili sözleri şöyle oldu:

"75 bin üniversite öğrencisine yıllık 4 bin 500 burs vereceğiz. ‘Yıllardır partimizi üniversite öğrencilerine burs veremiyoruz çünkü bu iptal edildi AYM’de CHP tarafından’ dediler ya. Nasıl çatır çatır verildiğini gösterdik. Niyetiniz vermekse bunu verirsiniz, kimsede bize hesap sormadı. Başkasına vermeyi tercih ediyorsanız o da sizin tercihiniz. Biz gençlere verirken gururla veriyoruz.

"Belediyemiz tarihinde ilk kez üniversiteler için 622 yatak kapasiteli 3 kız öğrenci yurdunu açtık. Bir erkek öğrenci yurduda açılışta. Eylül ayında üniversite öğrencilerimizin karşısına tam 2 bin 700 yatak kapasitesi ile çıkıyoruz. Seneye bunu 5 bin yatak kapasitesine çıkaracağız."

Anahtar Kelimeler:
Bakan Kirişçi: Marmaris'teki yangın kontrol altına alındıÖnceki Haber

Bakan Kirişçi: Marmaris'teki yangın kont...

Milli Eğitim Bakanı atamalar için tarih verdiSonraki Haber

Milli Eğitim Bakanı atamalar için tarih...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!