İktidar medyasında çarpışma: Metiner, Nihal Bengisu Karaca, Nuh Albayrak...

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İktidar medyasında çarpışma: Metiner, Nihal Bengisu Karaca, Nuh Albayrak...
Abone ol
İktidar medyasında tartışma yaşanıyor. Mehmet Metiner'in Star Gazetesi'nden ayrılmasının ardından Nihal Bengisu Karaca ile girdiği polemik Nuh Albayrak'a da sıçradı. Karaca ile Metiner arasında çarpıcı iddialar ortaya atıldı.

İktidar medyasında gerginlik yaşanıyor.  AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, 2 Aralık günü Star Gazetesi’nden ayrıldığını duyurmuştu. Duyurudan iki hafta önce yazıları kesilen Metiner, “Bazen durmak, bazen soluklanmak, bazen de bırakmak lazım. Daha güçlü yürüyüşler için mola şart. Davası bir olanlar birbirleriyle yollarını ayırmazlar; söyleyecek sözleri için mecra değiştirseler bile aynı hedefe doğru hizmet ederler. Davamız nefsimizden azizdir. Nokta” ifadelerini kullanmıştı.

Metiner, 8 Ocak 2021’e gelindiğinde “Nihal Bengisu Karaca varken Canan Kaftancıoğlu susmalı bence” şeklinde bir paylaşımda bulundu. 14 Ocak 2021’de tepkiler üzerine açıklama yapan Metiner, ““DHKP-C militanı” C. Kaftancıoğlu’nu bir de baktım herkesten çok savunuyor, Cumhurbaşkanımızın da bu diline ve siyasetine sert eleştiride bulunuyor. Bunun üzerine “Nihal Bengisu Karaca varken Canan Kaftancıoğlu susmalı bence.” şeklinde kısa bir tivit attım. Hepsi bu” paylaşımında bulundu.

Bunun üzerine Nihal Bengisu Karaca’dan yanıt geldi. Karaca, “Küçük bir tetikçi için küçük bir not” diyerek şu mesajı paylaştı:

27 Ocak 2021’de Karaca, Metiner hakkında hukuki işlem başlattığını söyleyen bir paylaşımda daha bulundu. Karaca bu paylaşımında, Metiner’in TürkMedya grubundan kovulduğunu ileri sürdü. Metiner’in kovulmasının tescillendiğini iddia eden Karaca, “Aradan 13 gün geçmesine ve şahsın defalarca yalvarmasına rağmen iktidarın yeni merkez medyası TürkMedya grubu “Kovulmadı. Kendi ayrıldı” yönünde bir açıklama yapmadı” dedi.

Metiner’in Emine Ayna ve ailesiyle menfaat ilişkisi olduğunu öne süren Karaca, Metiner’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile girdiği tartışmayı da hatırlattı. Karaca, 17-25 Aralık döneminde Metiner’in “Hizmet hareketi bizim canımızdır” dediği videolar olduğunu söyledi. Karaca yazısını, “İktidar nezdinde sıfır itibarı olduğu da açıkça ispatlandığına göre, acaba şimdi hangi ‘paralel yapı’dan güç devşiriyor?” sorusuyla tamamladı.

İşte o yazı:

Karaca’nın bu paylaşımına yanıt Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’tan geldi. Albayrak, “Yazarımız Mehmet Metiner, artık fikirlerini sosyal medya hesabından paylaşacağını belirterek, 7 Kasım tarihinden itibaren yazılarına son vermiştir. Yazarlık dönemindeki katkılarından dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Albayrak’a yanıt veren Karaca, “Nuh Bey, madem öyle bu şahıs dövünüp “Star’a hakkımı helal etmemmm” diye çıldırırken tam 2 hafta neden sustunuz? Şu açıklamanıza elbette medya ve siyaset camiasında kimse inanmaz şu an. Grubunuzu aciz ve zayıf duruma düşürmekten başka işe yaramıyor bu açıklama üzgünüm” dedi.

Mehmet Metiner ise tüm bu tartışmalar yaşanırken sessiz kaldı, tartışmaya girmedi.

medyablok.org

Anahtar Kelimeler:
Fetullah Gülen'i aklayan Bekmezci: Niye yargılandığımı bilmiyorumÖnceki Haber

Fetullah Gülen'i aklayan Bekmezci: Niye...

Vakalar arttı: Bakan Koca'dan flaş uyarıSonraki Haber

Vakalar arttı: Bakan Koca'dan flaş uyarı

Yorum Yazın