İstanbul
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  33.02
 • EURO
  35.96
 • ALTIN
  2545.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66812.384$

Hamas'ın saldırdığı festivalden kurtulan kadın yaşadıklarını anlattı


Hamas'ın saldırdığı festivalden kurtulan kadın yaşadıklarını anlattı
Hamas‘ın Kassam Tugayları’nın İsrail‘e baskın yaparak yüzlerce kişiyi öldürdüğü saldırıyı yaşayan ve festival alanında ölümden dönen bir kadın yaşadıklarını anlattı.

Hamas’ın İsrail’e saldırmasıyla Orta Doğu’yu karıştıran olayda yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Katıldığı festivalde saldırıya maruz kalan İsrailli bir kadın ise yaşadıklarını anlattı.

“ÖLÜ TAKLİDİ YAPTIM”

Hamas militanlarının İsrail sınırını geçerek gerçekleştirdiği saldırı sırasında festivalde eğlenen Gili Yoskovich isimli kadın yaşadıklarını anlattı. İsrail-Filistin sınırına yakın bir noktada düzenlenen bir festivale katılan ve paraşütlerle İsrail’e giriş yapan Hamas militanlarının festivaldekilere saldırdığını söyleyen Yoskovich, “Hamas dans festivaline baskın düzenledi ve ateş açmaya başladı. Koşarak kaçmaya çalışanlara vurdular. Ben de bir ağacın yakınına gittim ve ölü taklidi yaptım” dedi.

Yoskovich, 3 saat boyunca bir ağacın altında ölü taklidi yaptığını ve bu sayede ölümden kurtulduğunu söyleyerek, mekandan kaçmaya çalışanların ise doğrudan saldırganlarla yüz yüze geldiğini belirtti.

“O ANDA ÇOCUKLARIMI DÜŞÜNDÜM”

Gazze Şeridi’ne yakın bir bölgede düzenlenen dans festivalinde çok sayıda katılımcının öldüğü belirtilirken Yoskovich, “Ben İbranice konuşanları duyunca hemen ayağa kalktım ve yanlarına gittim. Onların asker olduğunu anladım” dedi. Saatler boyunca çaresizce yatan genç kadın, “O sırada çocuklarımı düşündüm. Etrafımdaki insanlar ölüyordu ve ortalık çok sessizdi. Ağlayamadım bile. Gözlerimi kapattım ve usulca nefes alıp verdim” dedi.

Militanların kamyonetlerinden yeni mühimmat ve silah aldığını da söyleyerek orada üç saat kaldıklarını belirtti.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!