Halk TV'de neler oluyor: Gökmen Karadağ'ı ayrılmaya iten iki sebep

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Halk TV'de neler oluyor: Gökmen Karadağ'ı ayrılmaya iten iki sebep
Abone ol
Halk TV'de 5 yıldır önce Haber Aktif, ardından Açıkça programını başarıyla sunan Gökmen Karadağ ayrılığı yaşandı. Karadağ, ayrılığın kendi inisiyatifiyle olduğunu söyledi. Ancak onu ayrılmaya iten iki sebep vardı. Bu sebepler, kanal içinde de rahatsızlık yaratıyor...

MEDYABLOK ÖZEL

Halk TV’de 5 yıldır önce Haber Aktif ardından Açıkça adlı programlar yapan ekranların sevilen yüzü Gökmen Karadağ, kanaldan kendi inisiyatifiyle ayrıldığını duyurdu. Bu kararını da kişisel sosyal medya hesabından kısa bir mesajla duyurdu, "Herkese Açıkça teşekkürler. Kalmam için çok çaba gösteren Cafer Mahiroğlu, program ortaklarım, nice siyasetçi, yazar, akademisyen, Halk TV mesai arkadaşlarım, emekçi arkadaşlarım, bize hayat veren izleyicilerimiz, daha doğrusu içerik ortaklarımız. Hoşça kalın dostlarım…" dedi.

Peki neydi Gökmen Karadağ’ı, "Sonraki programda görüşmek üzere" diye kapattığı yayından sonra ayrılmaya iten?

Bunun iki sebebi var. Fakat öncelikle okurları sıkmadan, çok kısaca Halk TV’nin son 5 yıllık sürecinden bahsetmek gerekiyor.

Taksim'den Bakırköy'e...

Yıllardır Taksim’deki stüdyolardan yayıncılığını sürdüren Halk TV, kanalın Baykal ailesinden Cafer Mahiroğlu’na devredilmesinden kısa bir süre sonra, 2020 yılının yazında Bakırköy’e taşındı. Stüdyo yenilendi, daha kaliteli ekipmanlar kullanılmaya başladı, yayın kalitesi gözle görülür biçimde arttı. Ne var ki bu noktadan sonra kanalın içişlerinde sular pek durulmadı…

Art arda Şirin Payzın, Emin Çapa gibi yıllarca anaakımda yer alan isimler bir bir Halk TV’de program yapmaya başladı. Küçük Taksim bürosunda bin bir emekle Halk TV’nin ayakta kalması için çırpınan, gece yarılarına dek büyük bir özveriyle çalışan Gökmen Karadağ da, birçok Halk TV emekçisi gibi anaakımdan yapılan bu transferlerden rahatsızlık duydu. Karadağ bu süreçte bir kez daha ayrıldı ancak ikna edildi ve kalıp program yapmaya devam etti.

İsmail Küçükkaya'nın sözleri rahatsızlık yarattı

Fakat son olarak İsmail Küçükkaya’nın gelişi ipleri koparan son adım oldu. Küçükkaya transferini, Gökmen Karadağ da halktv.com.tr’den öğrendi. Son olarak dün sabah programında İsmail Küçükkaya’nın "Biz fakir bir kanalız. Kolay değil uluslararası bir markanın kanalından çıkıp gelmek" sözleri kanal içinde büyük bir tepki çekti. Dün biz de bir video kesip hesabımızda yayınladık. Tepki büyüktü. Halk TV’nin ana haberlerini sunan İrfan Değirmenci de kendi hesabından "Halk Tv'nin zenginliği, gazeteciliğin namusuna sahip çıkan basın emekçilerinin varlığıdır. Halk Tv'nin zenginliği ondan asla vazgeçmeyen, zor zamanlarında destek olan seyircisinin varlığıdır. Bu anlamda çok zengin bir kanaldır bu kanal. Parayla pulla ölçülemeyecek kadar zengin" ifadelerini kullandığı bir paylaşım yaptı.

O VİDEO

Mahiroğlu, Karadağ'ın evine gitti

Kanalın patronu Cafer Mahiroğlu, Gökmen Karadağ’ı ikna etmek için araya başkalarını soktu, sonuç alamayınca bizzat Karadağ’ın evine gitti. Fakat Karadağ’ın kararı değişmedi. Başarılı gazeteci İsmail Saymaz da Gökmen Karadağ’ın ayrılık mesajına kişisel hesabından yanıt verdi ve "Umarım, kararını bir kez daha gözden geçirirsin. Umarım tekrar birlikte yürümeye devam ederiz. Yolun açık olsun" dedi.

Gökmen Karadağ ayrıldı. Emekçilerinin büyük fedakârlıklarıyla ve izleyicilerinin desteğiyle bugünlere gelen Halk TV’de ise neler yaşanacak, bunu bize önümüzdeki süreç gösterecek. Ancak bir gerçek var ki; halkın haber alma hakkının böylesine kısıtlandığı, iktidarın tüm ilgili kurumlarının basın üzerinde Demokles’in kılıcı gibi sallandığı bugünlerde Halk TV gibi değerli bir mecrada yaşanan bu tarz olayların hiç kimseye bir faydası yok.

Anahtar Kelimeler:
Ahmet Hakan'dan 'Cevheri Güven' yazısı: FETÖ faresiÖnceki Haber

Ahmet Hakan'dan 'Cevheri Güven' yazısı:...

İBB'nin öğrenci yurdu projesine AK Parti'den TÜGVA ve Ensar engeli!Sonraki Haber

İBB'nin öğrenci yurdu projesine AK Parti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!