İstanbul
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  33.03
 • EURO
  36.00
 • ALTIN
  2549.3
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66477.63$

Filistin'e destek veren Bayern Münih’li futbolcunun futbolcunun sınır dışı edilmesi istendi

Filistin'e destek veren Bayern Münih’li futbolcunun futbolcunun sınır dışı edilmesi istendi
Almanya’da Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili milletvekili Johannes Steiger, Filistin’e destek paylaşımı yapan Bayern Münih’li futbolcunun sınır dışı edilmesini istedi.

Bayren Münih’te forma giyen Fas kökenli Hollandalı futbolcu Nasır Mezravi, sosyal medya hesabından Mescid-i Aksa fotoğrafıyla ve Kur’an-ı Kerim’den alıntı yaparak Filistin’e destek mesajı paylaştı.

Futbolcu paylaşımının ardından CDU’lu siyasetçi Johannes Steiger’in hedefi oldu. Steiger Mezravi hakkında sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Nazilerin, Yahudi Kulübü adını verdiği Kurt Landauer’in kulübü işlerin bu şekilde devam etmesine izin veremez. Sevgili FC Bayern lütfen hemen kovun. Ayrıca onun Almanya’dan sınır dışı edilmesi için devletin tüm seçenekleri kullanılmalıdır.”

Mezravi ise Bild gazetesine yaptığı açıklamada, “Kendimi ve neyi savunduğumu açıklamak zorunda kalmam gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Dışarıda binlerce masum insanın öldürüldüğü bir durum var. Benim duruşum, bu dünyada barış ve adalet için çalışacağımdır. Bu da her türlü teröre, nefrete ve şiddete karşı olacağım anlamına geliyor. Bu yüzden neden benim hakkımda tam tersi düşünüldüğünü ve neden nefret dolu gruplarla ilişkilendirildiğimi anlamıyorum. Kontrolden çıkan bu korkunç çatışma nedeniyle her gün masum insanlar öldürülüyor. Hepimiz buna karşı olmalı ve buna karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Bu insanlık dışı bir durum.” görüşlerine yer verdi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!