Facebook Türkiye'de kafe açıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Facebook Türkiye'de kafe açıyor
Abone ol
Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın ana şirketi Meta, Birleşik Krallık'ın ardından ilk kez Türkiye'de kafe açıyor.

WhatsApp, Instagram ve Meta’nın ana şirketi olan Meta, kullanıcıların sosyal medya konusunda daha bilinçli olması için önemli bir adım atıyor. Şirket, yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarının sosyal medya hakkında bilinçlendirilmesi için ‘Meta Kafe’ adından bir kafe için Datça Belediyesi‘yle iş birliği yaptığını duyurdu.

Meta Kafe, Datça Limanı’nda kurulacak

shiftdelete'de yer alan habere göre; çatı şirketi Meta, asılsız bilgiyle mücadele amacıyla Datça Belediyesi ile iş birliği yaptığını açıkladı. Birleşik Krallık’ın ardından ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek olan proje, 18-25 Ağustos tarihleri arasında Datça Limanı’nda kurulacak.

Kafe’de, görevli öğretmenler tarafından yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarına ücretsiz eğitim verilecek. Bu eğitimin konusu ise asılsız bilgi, asılsız bilgiyi yaymanın tehlikeleri ve şüpheli bilgi karşısında yapılması gerekenler üzerine olacak. Bunların yanı sıra sosyal medya kullanıcılarına ücretsiz çay/kahve servisi olacak.

Meta projesi, şirketin MediaWise ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi‘yle birlikte oluşturduğu çevrim içi dijital medya okuryazarlığı programının bir parçası niteliğinde yer alıyor. Bununla birlikte Teyit ve Doğruluk Payı‘nın da katkısı bulunuyor.

Bu program kapsamında katılımcılara içerikleri bilinçli bir şekilde değerlendirme ve tüketme, algoritmalar ve doğrulama teknikleri hakkında da bilgiler verilecek. Bu projenin amacı, kullanıcıların içerikleri daha doğru şekilde kullanmasını ve doğru teknikleri kullanmasını sağlamak.

Sosyal medya platformlarındaki kötü aktörleri ayırt etmeye yardımcı olacak olan proje, asılsız bilgilerin ne gibi sonuçlar doğuracağını da gösterecek. Günümüzdeki sosyal medya kullanımı göz önüne alındığı zaman eğitimlerin katılımcılara faydalı olabileceği düşünülüyor.

Anahtar Kelimeler:
Deterjan Pazarı saadet zinciri çöktü, sahibi Süleyman Kacabaş kayıpÖnceki Haber

Deterjan Pazarı saadet zinciri çöktü, sa...

İçişleri Bakanlığından 'Üniversitelerde Barınma Sorunu' genelgesi: Dikkat çeken ifadeler!Sonraki Haber

İçişleri Bakanlığından 'Üniversitelerde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!