Eşine soruşturma açılan Tanju Özcan: Sedat Peker eşine saygısızlık yapıldı diye dünyayı ayağa kaldırdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Abone ol
CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, öğretmen eşine soruşturma açılmasına sert tepki gösterdi. Özcan, "Sedat Peker’in eşine ve çocuklarına bir saygısızlık yapıldı diye adam dünyayı ayağa kaldırdı" dedi.

Bolu Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Özcan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çocuk gelişimi öğretmeni olarak görev yapan eşi Meral Özcan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar üzerine müfettiş soruşturması geçirdiğini ve kınama cezası aldığını açıkladı.

"Benim eşimle niye uğraşıyorsun?"

Eşine açılan soruşturmanın siyasi bir hamle olduğunu savunan Özcan, “Sürekli soruşturma geçiriyoruz. Ankara’daki bazı zavallılar korkutacağını zannediyor. Ama beni üzen, kahreden bir konuyu anlatmak istiyorum. Benimle uğraşıyorsunuz, benim sözlerim rahatsız ediyor. Eşim öğretmen. Eşime müfettiş gönderiyorlar. Eşimden ne istiyorsunuz? İki tane uyduruk paylaşım yüzünden kınama cezası veriyorlar. Gözdağı veriyorlar. Kardeşim benim eşimle niye uğraşıyorsun? Kim uğraşıyor?” ifadelerini kullandı.

"Sarayın şatafatını gösteren paylaşımı paylaşmış"

Eşinin yaptığı paylaşımlar hakkında bilgi veren Özcan, “Covid döneminde Sayın Cumhurbaşkanı 10 TL’niz yeter diye bir bağış kampanyası başlatmıştı. Sarayın şatafatını gösteren bir paylaşımı paylaşmış. Türk eğitim sistemi ile ilgili bir paylaşım yapmış. Bir de Kılıçdaroğlu ile resmi varmış eşimin. Ben de varım o resimde. Kılıçdaroğlu, benim genel başkanım. Bolu’ya eşli olarak gelmiş, tabi ki biz de eşli olarak karşılayacağız” diye konuştu.

Sedat Peker hatırlatması

Siyasi rakiplerine seslenen Özcan, “Şu iki tweet yüzünden beni sindirmek adına eşimle niye uğraşıyorsunuz? Sedat Peker’in eşine ve çocuklarına bir saygısızlık yapıldı diye adam dünyayı ayağa kaldırdı. Bu hadsizliği kimse yapmasın. Ne yapmak istiyorsunuz? Buradan uyarıyorum. Eşimle uğraşmaya devam ederlerse iş farklı noktalara gider. Benim bir yere kaçtığım yok. Gelsinler benimle uğraşsınlar” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Çalışma Bakanı: Dünyada küçülme yaşanırken Türkiye büyümeye devam ediyorÖnceki Haber

Çalışma Bakanı: Dünyada küçülme yaşanırk...

Canlı yayında kalp krizi geçiren Nasrullah Ayan hayatını kaybettiSonraki Haber

Canlı yayında kalp krizi geçiren Nasrull...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!