Erdoğan: Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor, ihracatta rekorlar kırıyoruz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan: Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor, ihracatta rekorlar kırıyoruz
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ihracatta her ay rekorlar kırdığını ileri sürdü ve "Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da bir toplu açılış törenine katıldı. Burada konuşma yapan Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin ihracatta her ay rekorlar kırdığını ileri sürdü. "Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor" diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"İstihdamda salgın öncesi dönemin dahi üstüne çıktık. Böylece ülkemiz 2020’de yüzde 1,8 büyürken bu yılın ilk çeyreğinde 7,2, ikinci çeyrekte ise 21,7 büyüme oranlarıyla yükseliş trendini sürdürdü. Hiç şüphesiz bu başarının ardındaki asıl kahramanlar yatırımcısı ve işçisiyle özel sektörümüzdür" diyen Erdoğan, "Bir hükümet olarak bu başarıdaki katkılarından dolayı işçilerimize olan teşekkürümüzü kamu-toplu iş sözleşmesindeki yüksek zam oranlarıyla ifade ettik. Özel sektörümüzün de işçilerimizin haklarını verme konusunda aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.

"Küresel düzeyde enerji mal hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde biz bunları kendi hizmetlerimize üçte biri, beşte biri oranında ancak yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz. Amerika’nın İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzi yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da Fransa’da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah ülkemizde böyle bir şey yok.

"Biz Adanalı gibi delikanlı, Adanalı gibi harbi, Adanalı gibi çalışkan, Adanalı gibi dik duruşlu bir şekilde yolumuza devam ediyoruz."


Bahçeli: O kebapçı CHP-HDP iltisaklıÖnceki Haber

Bahçeli: O kebapçı CHP-HDP iltisaklı

Honda işçilere yüklü tazminat ödedi, devlet 'gelir vergisi' diyerek yüzde 40'ını geri aldıSonraki Haber

Honda işçilere yüklü tazminat ödedi, dev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!