Enver Aysever'den sosyalistlere çağrı: Hiçbir sosyalist sağcı bir adaya, dayatmaya mahkum bırakılmamalıdır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Enver Aysever'den sosyalistlere çağrı: Hiçbir sosyalist sağcı bir adaya, dayatmaya mahkum bırakılmamalıdır
Abone ol
Gazeteci Enver Aysever, adaylık tartışmalarıyla ilgili sosyalistlere çağrı yaptı. Sağcı aday dayatmasına karşı çıkılması gerektiğini söyleyen Aysever, "Kılıçdaroğlu yüzünü sosyalistlere dönmeden destek istemesi ahlaki değildir. Her cuma ibadetini gösteriye dönüştürenlerle solcular yol yürümemelidir. RTE düzenine çakma RTE’lerle almak mümkün değildir" dedi.

Gazeteci Enver Aysever, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sosyalistlere seslendi. Sağcı aday dayatmasını kabul etmediğini söyleyen Aysever, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da seslenere "Kılıçdaroğlu yüzünü sosyalistlere dönmeden destek istemesi ahlaki değildir. Her cuma ibadetini gösteriye dönüştürenlerle solcular yol yürümemelidir. RTE düzenine çakma RTE’lerle almak mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Aysever'in çağrısı şöyle:

Sosyalist Güç Birliği çağrıcısı olarak kesin beklentim şudur;

Millet İttifakı’nın adayına bağlı kalmadan bir an önce SOSYALİST bir aday açıklanmalıdır.

Hiçbir sosyalist sağcı bir adaya, dayatmaya mahkum bırakılmamalıdır.

Sosyalistler altılı masanın figüranı değildir.

Kılıçdaroğlu’na bile tahammülü olmayan dinci, milliyetçi ittifak sosyalistler yön veremez. AKP eskileri ve pek çok suçun ideolojisi olan çevrelerden umut beklemek yanılgıdır.

Kılıçdaroğlu aday gösterilirse müzakere koşulları oluşur, gerekirse lehine çekilmek söz konusu olur.

Süreçte Ulusalcıların, dincilerin, milliyetçilerin, liberallerin söz hakkı olacak ama sosyalistlerin olmayacak öyle mi?

Kimse sosyalistlerden/komünistlerden bu dayatmaya boyun eğmelerini isteyemez. Solcular aday çıkarmalıdır ve üstlerine düşen görevi yerine getirmelidir.

14 Mayıs sonrası doğacak iktisadi/siyasal yıkımdan sorumlu olmak istemiyorsak dayatmalara direnmeliyiz. Ülkeyi sokakta bulmadık, helalleşmek siyasal bir tutum değildir. Biz hesaplaşmalıyız. Kurulan tezgaha boyun eğmemeliyiz. RTE herkese ÇAKAR ama solculara bunu yapamaz!

Kılıçdaroğlu’na dün kurulan tuzaktan sonra sürece müdahil olmadan durmak yanılgıdır. Güç Birliği adayını ortaya koyar, gerekirse müzakere eder. Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu, Akşener, Uysal solcular hakkında karar veremez. Kılıçdaroğlu da karar vermelidir, sağcılık YETER!

Kılıçdaroğlu yüzünü sosyalistlere dönmeden destek istemesi ahlaki değildir. Her cuma ibadetini gösteriye dönüştürenlerle solcular yol yürümemelidir. RTE düzenine çakma RTE’lerle almak mümkün değildir. Gezi’de ortaya çıkan uzlaşı iktidar olmak için yeterlidir!

Laiklikten asla ödün verilemez. Emekçilerin talepleri görmezden gelinemez. Bu seçimde devrim olmayacak, biliyoruz, ancak teslim de olunamaz! Pis ayak oyunlarıyla devam eden süreci bekleyemeyiz. Gezi çocuklarına borçluyuz! Sosyalist Güç Birliği bileşenleri umarım gereğini yapar!

Kimse ülkemizden umudunu kesmesin!

Kimse dayatmalara boyun eğmesin!

Kimse korku iklimine teslim olmasın!

Gezi’de haysiyetini ortaya koyan halkımızı ne AKP’ye ne diğerlerine terk edemeyiz!

Sosyalistler sandığa “tıpış tıpış” gitmez, Ekmelettinlere eyvallah etmez, devrimcilere vatan haini diyenlerle kol kola girmez, RTE çakmalarına yüz vermez, hele o masaya asla dilencilik yapmaz!

Kimse için çantada keklik değiliz!

Yoldaşlarımla paylaşmak istedim!

Aday önerilerim;

Korkut Boratav

Taner Timur

Eşber Yağmurdereli

AYAĞA KALK SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ AYAĞA KALK!

Bugün değilse ne zaman?

Anahtar Kelimeler:
Şahan Gökbakar’ın anketinde rekor kırıldı: Mansur Yavaş çıktıÖnceki Haber

Şahan Gökbakar’ın anketinde rekor kırıld...

Birce Atalay neye uğradığını şaşırdıSonraki Haber

Birce Atalay neye uğradığını şaşırdı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!