Emiliano Sala'nın ölmeden önceki ses kaydı ortaya çıktı!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emiliano Sala'nın ölmeden önceki ses kaydı ortaya çıktı!
Abone ol
Ocak 2019'da uçak kazası sonrası hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın ölmeden önceki son ses kaydı yayımlandı.

Ocak 2019'da Fransa Ligue 1 ekibi Nantes'tan o dönem İngiltere Premier Lig'de mücadele eden Cardiff City'ye 17 milyon euro karşılığında transfer olan ancak yeni takımına imza atmak için bindiği özel uçağın düşmesi sonrası hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın ölümüyle ilgili yeni kayıtlar ortaya çıktı. 

Emiliano Sala, 2018/19 sezonunun devre arasında Fransa Ligue 1 ekibi Nantes'tan o dönem İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City'ye transfer olmuştu. Kulüplerin anlaşması sonucu yeni takımına katılmak için Fransa'dan Galler'e gitmesi gereken Sala, menajerinin ayarladığı özel uçağa bindi. 21 Ocak günü, Sala'nın tek başına bindiği The Piper Malibu model uçak Manş Denizi'ne düşmüş ve Arjantinli futbolcu 28 yaşında hayatını kaybetmişti.

Nantes - Cardif arasında uçan Emiliano Sala'nın uçağında pilot dışında mürettebar yoktu. Dünyayı yasa boğan kazadan 18 gün sonra Emiliano Sala'nın cansız bedenine ulaşıldı ancak pilot David Ibbotson'un bedeni bulunamadı.

Son ses kayıtları yayımlandı

BBC, Sala'nın ve pilot Ibbotson'un uçaktaki son ses kayıtlarını yayınladı. Kayıtta Sala'nın son konuşmasında "Şu an parçalanıyor gibi görünen bir uçaktayım. Benden haber alamazsanız, birileri beni arar mı bilmiyorum, çünkü beni bulamazlar. Çok korkuyorum." ifadelerini kullanıyor. Uçağın pilotu David Ibbotson ise yaptığı telefon konuşmasında, "Tehlikeli bir havada onu getirmem için bana güvendiler. Normalde can yeleğim koltukların arasında olur ama yarın kesinlikle giyerek yola çıkacağım." şeklinde konuşuyor.

Anahtar Kelimeler:
Merkez Bankası faiz kararını verdi!Önceki Haber

Merkez Bankası faiz kararını verdi!

Motor kazası geçiren Acun'un sağlık durumunda yeni gelişmeSonraki Haber

Motor kazası geçiren Acun'un sağlık duru...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!